TOP 8 videoklipů týdne (129.): The XX podporují homosexuály, písničkáři Jakub Ondra a Tomas Bocek přišli z ulice

Vydáno 14.03.2017 | autor: Anna Hejkalová

V novém vydání klipového přehledu týdne podporují The XX homosexuální lásku, Tom Rosenthal píše dopis Melanii Trump, jestli by nezařídila nápravu svého manžela, Nič sa nepýtaj radí naopak Korben Dallas. Nováček Tomas Bocek představuje svůj pilotní singl a Jakub Ondra nám dává potřetí ochutnat z debutové desky Old Town Square, která už vyjde za pár dní. 

TOP 8 videoklipů týdne (129.): The XX podporují homosexuály, písničkáři Jakub Ondra a Tomas Bocek přišli z ulice TOP 8 videoklipů týdne (129.): The XX podporují homosexuály, písničkáři Jakub Ondra a Tomas Bocek přišli z ulice


PORTUGAL. THE MAN VYHODILI VŠECHEN MATERIÁL NA CHYSTANOU DESKU A VYTVÁŘÍ ÚPLNĚ NOVÝ

Od desky Evil Friends skupiny Portugal. The Man uplynuly už tři roky, během kterých pracovali na albu, jež nazvali Gloomin + Doomin. Ale nakonec se rozhodli veškerý materiál na toto album zahodit a vytvořit úplně nový. Takový, který by lidem dával pocit, že nejsou sami, když se cítí ztracení nebo jsou rozzlobení. A ve chvíli, kdy John Baldwin Gourley našel u svého otce pravou vstupenku na Woodstock, byl jasný i název, protože tento festival, i když o půl století dřív, v lidech vzbuzoval stejné pocity, jako by měla nová deska Woodstock. A právě z ní je i nová písnička Feel It Still.

TOM ROSENTHAL PÍŠE DOPIS PRO MELANII TRUMP

V novém singlu Melania se Tom Rosenthal ptá Melanie Trump, zda nemůže něco udělat se svým manželem, který se k ní chová neuctivě. Ptá se, zda mu například nemůže oholit vlasy nebo ho poslat do vesmíru, kde je pro ně právě ta vhodná vzdálenost od zbytku lidské rasy. Bohužel tento počin je pouze vyjádření nespokojenosti s americkým presidentem a nepředznamenává novou desku, proto musíme doufat, že bude dost témat, které Toma Rosenthala motivují k další tvorbě.

MICHAL AMBROŽ & HUDBA PRAHA & JEJICH SRDEČNÍ PŘÍBĚH

Michal Ambrož & Hudba Praha vydávají klip k písni Srdeční příběh z nového, stejnojmenného alba, jehož produkci si vzal na starosti David Koller. Záběry, ze kterých je klip složený, vznikly na křtu v pražském Paláci Akropolis. A i když se z tohoto videa může zdát, že koncerty této revitalizované sestavy nepatří mezi ty, ze kterých byste odcházeli úplně mokří, opak je pravdou. Žádnou velkou show sice nikdo nemůže čekat, ale renovovaný zvuk starých hitů doplněný o kytarová sóla Michala Pelanta rozhýbe snad i prázdné židle u baru. Proto se určitě zastavte na nějakém z devíti koncertů jarního turné.

vložte odkaz, text nemažte

DEBUTOVÝ KLIP Z PSYCHIATRICKÉ LÉČEBNY OD TOMASE BOCKA

Anglicky zpívající písničkář Tomas Bocek projel již přes třicet měst v Evropě, kde na ulicích buskoval a snažil se zaujmout kolemjdoucí. Tato činnost se mu dařila a naplňovala ho, proto nyní vydává svůj debutový singl You Are. Klip k této písni vznikal v psychiatrické léčebně v pražských Bohnicích, kde se sráží melancholická dějová linka s intenzivně gradující melodií.

JAKUB ONDRA POHLADÍ TEXTEM I LÍBIVOU MELODIÍ

Jakub Ondra má toho ve svém útlém věku již hodně za sebou, díky buskingu procestoval Evropu, momentálně dokončil nahrávání svojí první desky v Německu. Jeho debut vyjde již v pátek 17. března a bude se jmenovat Old Town Square. Po On The Menu a Every Song přichází s novým klipem k dobře znějící That's Just What I Do. Jednoduchý klip bez zbytečných efektů dává vyniknout úžasnému hlasu talentovaného zpěváka, kterému se též přezdívá "český Ed Sheeran". V dubnu ho čekají čtyři koncerty v Německu.

Lenny a Jakub Ondra zaplnili plzeňský klub Buena Vista do posledního místečka

 

KORBEN DALLAS NÁS VEZMOU DO SVÉHO STŘEDOVĚKU

Korben Dallas vydali minulý týden svoji další desku Stredovek. Na té nalezneme 11 písniček. Prní singl Oranžová již představili na podzim v rámci svého turné. Mimo jiné se objevil na kompilaci Ostrov hudby. Nyní přicházejí s klipem k Nič sa nepýtaj. Jeho autorem je Matúš Grega-Jakub, který video poskládal ze svých záběrů z cesty po Islandu. Opět jednoduchý vizuál koresponduje s atmosférou písně, která jeho význam umocňuje.

 

THE WEEKND SI PŘIZVAL NAPODRUHÉ DAFT PUNK

The Weeknd vydal vloni v listopadu desku s názvem Straboy, se kterou mu pomáhalo několik věhlasných umělců včetně dua Daft Punk, kteří se spolupodíleli i nan prvním singlu. Nejnovější video I Feel It Coming nás nasměruje do budoucnosti a nechá nás přemýšlet o pomíjivosti okamžiku. Režie klipu se ujal Warren Fu z SeeOutLoud Productions.


THE XX PODPORUJÍ HOMOSEXUÁLY

The XX vydali po několikaletém čekání novou desku s názvem I See You, která je nadčasová. V novém klipu Say Something Loving míchají záběry ukazující lásku mezi lidmi stejného pohlaví se záběry z jejich rodného města a představují místa, kde vyrůstali a trávili svůj čas, když byli ještě teenageři. Trio se vydává v půlce dubna na své Severoamerické turné.

Text: Anna Hejkalová, Hana Bukáčková

Témata: Tom Rosenthal, Portugal. The Man, Michal Ambrož, Hudba Praha, Tomas Bocek, Jakub Ondra, The Weeknd, Korben Dallas, the XX

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít