TOP 8 videoklipů týdne: Horkýže Slíže natáčeli v lomu Velká Amerika, Nebe s Evou Burešovou ve vlaku a Lewis Capaldi v bazénu

Vydáno 13.09.2022 | autor: Andrea Štipčáková

Horkýže Slíže se radují z titulní písně k filmu Indián. Videoklip k ní natáčeli v lomu Velká Amerika, kam se dostali i do pro veřejnost uzavřených míst. Nebe zase vzalo Evu Burešovou do vlaku, píseň Noční expres k tomu vyloženě vybízela. To Lewis Capaldi se rozhodl předělat legendární klip k songu Club Tropicana od Wham! a skočil do bazénu. Jerry Heil a alyona alyona reprezentují sílu ukrajinských žen, skladba Ďakujem, že si od No Name pak dostala nový kabát. Zhlédnout můžete také videa od Nežfaleš, Moorah a MF.

TOP 8 videoklipů týdne: Horkýže Slíže natáčeli v lomu Velká Amerika, Nebe s Evou Burešovou ve vlaku a Lewis Capaldi v bazénu TOP 8 videoklipů týdne: Horkýže Slíže natáčeli v lomu Velká Amerika, Nebe s Evou Burešovou ve vlaku a Lewis Capaldi v bazénu

Horkýže Slíže nazpívali píseň k filmu

Horkýže Slíže složili titulní píseň k filmu Indián, kterou doprovází i videoklip režírovaný Vladimírem Kriškem. „První nápady přišly už v roce 2018, kdy jsme vymyslely první řádky textu. Konkrétně prodejce našeho merche slyšel, jak se baví dvě ženy, přitom že jedna by se nechovala tak, jak se chová, kdyby se její partner choval jinak. O dva roky později nás oslovili tvůrci filmu Indián, že chtějí písničku. Amy jsme jim nabídli Ty vieš, že se chovám tak, jak se chovám, protože se nám textově do Indiána hodila,“ uvedl zpěvák Kuko.

Silný refrén jak hovado. Horkýže slíže rozvířili Prahu

Scény s indiány se točily v lomu Velká Amerika. „Jsem velmi rád, že jsem tam byl. Natáčelo se dole v kanonu, kde byla postavená indiánská osada. Vypadala spolu s okolím velmi autenticky. A to nemluvím o tom, že tato místa jsou pro veřejnost nedostupná,“ prozradil Kuko.

 

Píseň Ďakujem, že si od No Name dostala nové aranžmá

No Name si k šestadvacátému výročí svého vzniku darovali poetický klip k nové verzi hitu Ďakujem, že si. Skladbu do filmové podoby zpracovali režisér Juraj Lehotský, kameraman Timoteus Křižka a producent Pavol Jelenek. „S každou novou sezónou, ať jsou to v létě festivaly nebo naše vlastní turné, pokaždé jemně měníme aranžmá tak, abychom přinesli posluchačům něco nového, nějaký přesah. A od té doby, co s námi hraje nový basák Pali Jakab, tak má kapela výraznou posilu i na tomto postu. A právě takovou inovací prošla i naše skladba Ďakujem, že si. Zahráli jsme ji na jednom koncertě na Moravě. Po koncertě za námi přišel šéf hudby rádia z Brna, že to okamžitě chce jako singl," neskrývá radost lídr kapely Igor Timko.

„Nová verze skladby Ďakujem, že si je překopána od podlahy. Zůstaly v podstatě jen hitové a známé zpěvové linky. Píseň má kompletní nový háv. Zní to současně a posluchač má pocit, že se mu chce tancovat," těší se Timko.

Nebe a Eva Burešová v Nočním expresu

Nebe vydávají další duet. Tentokrát si do něj pozvali zpěvačku Evu Burešovou. Nový singl pojednává o tom, že to nejdůležitější necháváme doma pokaždé, co za sebou zavřeme dveře. „Na skladbě jsme pracovali s přestávkami několik let, protože nesla prvky pro nás ne zcela jednoduchého anglického frázování, takže jsme nosili průběžně různé návrhy textů, ale až letos jsme si řekli, že tenhle je ten správný,“ komentuje Petr Harazin.

ROZHOVOR | Petr Harazin (Nebe): Všechno, co se stalo, nás udělalo silnějšími

Slovní spojení “nočním vlakem do bůhvíkam” přímo vybídl k natočení videoklipu ve vlaku. „Oslovili jsme České dráhy a ty nám poskytly možnost natáčet v několika vozech zaparkovaných ve vysočanském depu. Ve vlaku se stane ledasco, můžeš celou cestu prospat, probudit se o pár zastávek dál nebo narazit na zvláštní spolucestující. A tuhle myšlenku jsme se snažili promítnout do videoklipu,“ popisuje zpěvák. 

 

Lewis Capaldi napsal Forget Me bývalé přítelkyni

Lewis Capaldi předělal videoklip kapely Wham! K písni Club Tropicana a svlékl se do spodního prádla či plavek. Rozhodl se tak dodat odvahu mužům, které nemají podobně jako on ideální míry. Od spousty fanoušků si vysloužil na sociálních sítích velkou poklonu. Jak zpěvák uvedl, skladbu napsal po rozchodu s přítelkyní, když zjistil, že po roce od rozpadu vztahu se o ní dozvídá pouze ze sociálních sítí. Viděl, že se ze všeho otřepala, je nyní šťastná a on to doslova nenáviděl. „Zdálo se mi to nefér, byl jsem raněný. Bál jsem se, že by na mě mohla zapomenout,“ uvedl zpěvák.

Nežfaleš si připomínají dvacáté výročí

Letos je to přesně dvacet let od vzniku Nežfaleš. Narozeniny oslavuje singlem Dvě desítky let ze stejnojmenného alba. Píseň je jednou ze tří nových pecek, které byly natočeny na jaře v kapelou oblíbeném Studiu Bros a je vlastně malým ohlédnutím za tou hromadou zážitků, koncertů a desek, které lemovaly dosavadních dvaceti let kapely. 

Kromě záběrů z jarních frekvencí ve studiu se v klipu objeví řada míst, která jsou s kapelou spjatá, ať už se jedná o staré zkušebny, místa vzniku některých alb nebo o modřanskou restauraci Labe, kde to všechno v létě 2002 začalo.

Moorah o obrazech světa v době rozkladu z falešných struktur

Blackmetaloví Moorah vydávají videoklip k písni Sigillum Septima, který je složený ze záběrů z vystoupení sestavy ve švýcarském Wetzikonu, kde se představila v rámci výročního turné kultovních Marduk. Skladba Sigillum Septima představuje obrazy světa v době rozkladu falešných struktur, které volně navazují na obrazy citované z původního znění textu Apokalypsa (Zjevení Janovo). 

MF přichází se singlem Noc sa nekončí

Nezahálí ani punková partička z Trenčína, která poslední měsíce strávila ve zkušebně. Nový singl Noc sa nekončí se od ostatních skladeb mírně liší. "Dosud jsme tvořili písně tak, že jsme měli text, a poté vznikla hudba. Teď jsme nejdřív napsali hudbu a až potom text. Tento způsob je pro nás trochu náročnější. Zjistíš, že máš super hudbu, ale těžko se do ní vymýšlí slova," uvedl zpěvák Martin Guriš.

Jerry Heil a alyona alyona reprezentují sílu ukrajinských žen

Jestli někdy existovaly dvě umělkyně, které byly stvořeny pro spolupráci, pak to musí být alyona alyona a Jerry Heil – dvě ukrajinské hudebnice, oslavované pro svůj kreativní přístup k integraci folklóru a aplikování starých rčení, příběhů a morálky na velmi aktuální, často politická témata. Aktuálně vydaly singl Dai Boh, který se jmenuje stejně jako jejich společné EP.

Text: Andrea Štipčáková, foto: Ondřej Koneš (Nebe)
Témata: Horkýže Slíže, No Name, Lewis Capaldi, Nebe, Eva Burešová, Nežfaleš, Moorah, MF

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít