TOP 9 videoklipů týdne: We Are Domi v dystopické budoucnosti, John Wolfhooker experimentují se zvukem a Eva Burešová v singlu Noční nebe

Vydáno 29.03.2022 | autor: Andrea Štipčáková

We Are Domi vydali videoklip k singlu Lights Off, s nímž vyrazí na Eurovizi, Xindl X pak k titulní skladbě Terapie ze svého aktuálního alba. Zpívá v něm o tom, jak "každej ví nejlíp, jak máte žít svůj život". Igor Ozorovič nachází v posteli zapomenuté náušnice svých milenek, Antikvartet Dušana Vančury zase vzpomíná písní Až se k nám právo vrátí na Spirituál Kvintet. Hana Melcrová představuje svůj debutový singl NAHA, Eva Burešová pak obnovila spolupráci s Robinem Moodem a natočila videoklip ke skladbě Noční nebe. S novinkou se hlásí taky John Wolfhooker. Ze zahraničí se zaměříme na Eda Sheerana, který zpívá nečekaně ve španělštině a svůj klip má konečně i pecka maybe Machine Gun Kellyho s frontmanem Bring Me The Horizon.

TOP 9 videoklipů týdne: We Are Domi v dystopické budoucnosti, John Wolfhooker experimentují se zvukem a Eva Burešová v singlu Noční nebe TOP 9 videoklipů týdne: We Are Domi v dystopické budoucnosti, John Wolfhooker experimentují se zvukem a Eva Burešová v singlu Noční nebe

We Are Domi ztracení v životě

We Are Domi zamíří v květnu se singlem Lights Off na Eurovizi. Nyní k němu kapela natočila videoklip, který pojednává o dystopické budoucnosti, v níž jsou všichni ovládáni naslouchátky. Příběh tak koresponduje s textem, v němž Hašková zpívá o tom, jak je ztracená v životě. „Je důležité o takových věcech mluvit a případně vyhledat pomoc či radu. Je také o znovunabytí síly, laskavosti, zranitelnosti, povzbuzení a naději,“ uvedla již dříve interpretka.

ROZHOVOR | Dominika Hašková (We Are Domi): Sice nemám perfektní češtinu, ale v krvi mi koluje česká krev

Xindl X o tom, jak každej ví, jak máte žít svůj život

Xindl X přichází s videoklipem k titulní skladba svého aktuálního alba Terapie. „Píseň je o tom, že každej ví nejlíp, jak máte žít svůj život. Každej ví nejlíp, jak máte udělat v podstatě cokoliv. A nebojí se vám to říct. A o tom, že bývá dost těžký v dešti těchto dobře mířenejch rad zůstat sám sebou," přibližuje význam textu Ondřej Ládek.

Příběh českého hitu: Xindl X – Štědrý večer nastal

Ten k písni ve spolupráci s výtvarníkem a režisérem Ondřejem Pfeifferem vymyslel animovaný vizuál. V něm mohou diváci sledovat zpěvákovo alter ego, které znají už z obalu desky. „Je to panáček, který má místo hlavy jedno velký vnímavý oko a žije ve světě lidí, kteří mají místo hlavy jen jednu velkou ukecanou pusu," popisuje Ládek a o ději klipu dodává: „Je to o jednom dni pana Očka a jeho každodenní boji s Povídálky okolo něj. Taková lehce autobiografická reportáž ze světa introvertních lidí."

Igor Ozorovič vydává singl Náušnice

Igor Ozorovič se chystá na koncertní turné. Ještě před ním ale vydává singl Náušnice, ke kterému natočil ve spolupráci s režisérkou Janou Hojdovou videoklip. Text písně je inspirován situací, kdy muž v posteli nachází zapomenuté náušnice svých milenek, v jejichž třpytu se mu odráží skutečné příběhy ztracených lásek.

„V klipu účinkuje celá řada krásných žen v čele s charismatickou modelkou Denisou Krškovou. Dlouho jsme hledali tu správnou femme fatale, než jsme ji našli. Denisou to ale jen začíná, protože náušnic je v písni víc, musí být tedy víc i dívek. Mezi dalšími kráskami jsou performerka Viah, flétnistka Kristýna Farag a herečky Jana Pidrmanová, Kamila Trnková a Veronika Lazorčáková, která se mnou píseň zpívá. Přál jsem si, aby celý klip působil jako oslava ženské krásy a milenecké lásky... Taková hravost jak od Serge Gainsbourga. Mám dojem, že to i tahle doba zase trochu potřebuje,“ uvedl Ozorovič.

Spirituál Kvintet ožívá v klipu Antikvartetu Dušana Vančury

Antikvartet Dušana Vančury přichází s novým videoklipem k legendární písni Až se k nám právo vrátí prezentované v minulosti skupinou Spirituál kvintet. Ta ji v listopadu 1989 zazpívala z balkonu Melantrichu. Po dvou předchozích klipech Desatero a Všechno se jednou změní natočil nyní Antikvartet obrazovou podobu ke své nové verzi tohoto velkého hitu Sametové revoluce. Poselství songu je velice nadčasové a dlouho nebylo aktuálnější, než je tomu právě nyní.

„Dušan napsal tento text v dobách komunismu, v těžkých časech plných omezení. My bychom na toto rádi navázali. Cítíme, že píseň je opět aktuální, jakkoli je stará. S Antikvartetem respektujeme její původní styl, ovšem tak trochu po svém. Klip je obrazově poměrně jednoduchý a důraz klade hlavně na vyznění textu, který vnímáme coby poselství pro další generace. Nelze přehlížet, že lidi trápí pocity bezpráví v mnoha různých podobách. Dušanův text je stejně pravdivý a aktuální dnes, jako v době, kdy jej psal,“ říkají členové souboru.

Hana Melcrová alias NAHA přichází s debutovým singlem

Hana Melcrová měla k hudbě blízko už od útlého dětství. Se svou sestrou založila jako malá kapelu Y?, nyní se však vydává na sólovou dráhu pod pseudonymem NAHA. Jako debutový singl vydává skladbu Prázdný místa, ke které si sama složila hudbu i text. Doprovází ji videoklip natočený na Islandu, kde zpěvačka s filmaři zažila boj o život ve sněhové bouři.

„Bylo to celkově dost náročné a dobrodružné. Od začátku mi bylo permanentně dost chladno kvůli letnímu oblečení, které bylo vybráno na natáčení v zimních podmínkách. To se ale nakonec ukázalo jako bezvýznamný problém. Po cestě na letiště nás totiž zastihla šílená sněhová bouře a v jednu chvíli jsme doslova bojovali o život. Vítr nás totiž málem sfoukl ze stráně. Letadlo jsme nakonec stihli jen díky tomu, že nás k letišti přiblížil trajekt,“ popisuje NAHA.

Kolumbijská superstar a Ed Sheeran ve španělštině

Kolumbijský reggaeton zpěvák a (nejen) tamní superhvězda J Balvin a oblíbený zrzavý písničkář dali dohromady song nesoucí název Sigue. Kus skladby zpívá Ed Sheeran ve španělštině, což možná dost jeho fanoušků zaskočí. Jde už o jejich druhý společný track, před nedávnem totiž vydali song Forever My Love. Tahle kolaborace vznikla prý docela náhodou, a to když se oba potkali v New Yorku. Ed Sheeran a J Balvin mají dohromady na 130 milionů posluchačů Spotify měsíčně, dá se tedy čekat, že tohle bude megahit.

Machine Gun Kelly a Oli Sykes z BMTH spolu

Song s frontmanem Bring Me The Horizon vydal MGK na svém novém albu Mainstream Sellout. Teď má konečně pecka maybe s Oli Sykesem i svůj videoklip. Za bicími samozřejmě nechybí Travis Barker, který se nejspíš ukáže s Machine Gun Kellym v pražské Sportovní hale letos 19. září. 

Eva Burešová ve světě cosplay 

Zpěvačka a zpěvačka Eva Burešová zvěřejnila singl Noční nebe. Klip je inspirovaný filmem Valerian a město tisíce planet. Hlavní je příběh milenců v intergalaktickém baru, kam se chodí bavit postavy v cosplay kostýmech. O režii se postaral Štěpán Bárta.

TOP 7 videoklipů týdne: Kryštof v romantické baladě, Eva Burešová odpovídá hejterům a Štěpán Kozub nahrál píseň k hororu

“S Evou je radost pracovat, dokáže se uvolnit a zbytečně se nepředvádí. Umí perfektně vycítit, co písnička potřebuje,” pochvaluje si producent Robin Mood. Schválně, kolik paruk napočítáte?

John Wolfhooker odkazují na první americké boybandy

Zatímco poslední singl John Wolfhooker Inferno byl experimentem s co možná nejtvrdším zvukem, novinka 1999 je experimentem velice odlišným. „Jde o tribute pop-punkovým kapelám konce devadesátek a tehdejší hudbě, na které jsme vyrostli,“ vysvětluje kapela. Nadsázka samotného singlu je ale kompletním zážitkem až ve chvíli, kdy si pustíte videoklip. Výrok kapely „videoklip dost výrazně odkazuje na první US boybandy“, dostatečně nevystihuje obsah klipu plného zasněných pohledů, flanelek, roláků s řetězy a dalších zasněných pohledů. Singl je součástí nového EP kapely 626.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Michal Skořepa, Martin Kubica
Témata: We Are Domi, Xindl X, Igor Ozorovič, Antikvartet Dušana Vančury, NAHA, Eva Burešová, John Wolfhooker, Travis Barker, Machine Gun Kelly, Oli Sykes, Bring Me The Horizon, Ed Sheeran, J Balvin

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít