TOP 8 videoklipů týdne: Mirai slaví narozeniny, Ben Cristovao ujíždí od nešťastného vztahu a debutující Malone obsadili Andreu Kalousovou

Vydáno 06.09.2022 | autor: Kateřina Nováková

V novince Mirai se ocitneme na narozeninové oslavě jejich frontmana Miraie Navrátila. Na tak trochu jinou párty nás vezmou debutující Malone, kteří do klipu pozvali Andreu Kalousovou. Ben Cristovao ujíždí od nešťastného vztahu, song High Speed nahrál ve spolupráci s Elly. Annabelle láká na nové EP skladbou Snowflake, Mollo pak vydali černobílý snímek v režii Borise Carloffa. Hlásí se také Vanua2, Simple Minds a Redzed, který si natočil vlastní pohřeb.

TOP 8 videoklipů týdne: Mirai slaví narozeniny, Ben Cristovao ujíždí od nešťastného vztahu a debutující Malone obsadili Andreu Kalousovou TOP 8 videoklipů týdne: Mirai slaví narozeniny, Ben Cristovao ujíždí od nešťastného vztahu a debutující Malone obsadili Andreu Kalousovou

Mirai v narozeninovém klipu

Mirai Navrátil před časem oslavil své třicáté narozeniny, ke kterým si nadělil tematický klip. Zábavný snímek z oslav mají na svědomí režisér Kilián Vrátník a zkušený kameraman Anton Evdoshenko. „Cílem klipu bylo trochu zachytit myšlenku písně, a to že ještě nechci žít život starýho pupkáče, i když mi přijde, že staříci v našem videu jsou zrovna superzábavní," okomentoval zpěvák.

Příběh českého hitu: Mirai - Chci tančit

Video vznikalo přesně v den jeho narozenin. „Bylo to fajn. Dělala na tom parta sympatických profíků, co ví, co dělá. Já jedinej jsem v den svých narozenin neměl ani drink, abych byl použitelný na kameru. Což bylo ale vlastně zábavný, protože by mě fakt nenapadlo, že takovouhle mega oslavu svých třicetin si budu pamatovat do posledního detailu."

Černobílý klip Mollo v režii Borise Carloffa

Pod názvem Mollo se skrývá dvojice autorů, kterou tvoří zpěvačka Lenka Molová a textař a kytarista Vojtěch Jindra. Na svojí hudební podobě spolupracují s producentem Borisem Carloffem. Jejich nový song dostal název V těle je tma a doprovází ho lehký černobílý vizuál, který si vzal režisérsky na starost také Carloff. 

Annabelle v kovbojském oblečku

Letošní Objev roku Cen Anděl a Žebříku vydává debutové EP. Ochutnávkou z něj je skladba Snowflake, jejíž klip se točil v Praze a Berlíně. Na melodii chytlavého songu tančí Annabelle ulicemi měst v sexy kovbojském oblečku a za to si často vyslouží od kolemjdoucích méně nebo více povytažené obočí. 

Zpěvačka Elly a Ben Cristovao ve společném songu

Talentovaná zpěvačka Elly pozvala do svého nového singlu Bena Cristovao. V produkci Ondřeje Fiedlera vznikl song High Speed, který je o útěku z nešťastného vztahu. Klip se natáčel hned na několika lokacích, například v Tiských stěnách a okolní přírodě. O režii se postaral Jan Strach. 

Malone má song o zázračném lízátku

Objev producenta Lukáše Chromka, kapela Malone (vyslovuje se Meloun), představuje svůj debutový singl Lollipop. Singl má letní náladu, je zasněný a plný energie. V hlavní roli videoklipu je zázračné lízátko, které změní všechno kolem. O režii klipu se postaral Ondřej Urbanec, zahrála si v něm i modelka Andrea Kalousová. 

Vanua2 má propracované lyric video k songu It's Blessing

Čeští Vanua2 se zpěvákem Yannickem Tevim v čele vydávají nový singl It’s Blessing. Připravili k němu lyric video. Produkce skladby se ujal Adam Krofian z The Atavists. Dodejme, že kapela Vanua2 vznikla na základech Blue Effectu Radima Hladíka. 

Redzed natočil vlastní pohřeb

Fenomén Redzed vydává novou desku, ta ponese název Noise At A Funeral. Ke stejnojmenné písničce vyšel i videoklip. Produkčně precizní videoklip plný kontrastů vypadá nejdřív nenápadně, později se v něm rozjede neskutečný moshpit, do kterého se s radostí zapojí i farář. 

Simple Minds chystají nové album

Legendární Skotové Simple Minds vydali druhý singl, avizující jejich osmnácté studiové album Direction of the Heart. Video k First You Jump natáčeli zpěvák Jim Kerr, kytarista Charlie Burchill a spol. ve starověkém antickém divadle na Sicílii. Na jihu Itálie vznikla také většina nových skladeb, které budou zveřejněny na zmíněné novinkové desce 21. října.

Text: Kateřina Nováková, foto: Pavla Hartmanová, Misha Pekárek
Témata: Redzed, Ben Cristovao, Elly, Malone, Mollo, Boris Carloff, Vanua2, Annabelle, Mirai, Simple Minds

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít