VIDEO: Éterická Birdy vás vpustí do svého nitra

Vydáno 21.06.2016 | autor: Josef Martínek

Britská zpěvačka Birdy představuje třetí videoklip ke svému aktuálnímu albu Beautiful Lies. Jde o zatím nejpomalejší ochutnávku. Skladba Words ji představuje jako křehkou písničkářku, což je poloha, která jí sedí nejlépe. 

VIDEO: Éterická Birdy vás vpustí do svého nitra Birdy vsadila v novém klipu na melancholii

První singl Keeping Your Head Up byl tanečního rázu, druhý Wild Horses také patřil k těm chytlavějším. V aktuálním Words se však Birdy soustředí jen na svoje emoce a pocity, rádioví dramaturgové tak nejspíš tentokrát jásat nebudou. Posluchač však ano - v niterné skladbě totiž teprve dvacetiletá Britka otevírá okénka do své duše. 

RECENZE: Z Birdy vyrostla andělská písničkářka za klavírem

Klip k melancholické písničce vyniká především svou estetičností - nezaměřuje se na konkrétní dějovou linii, ale promítá zpěvaččiny dojmy do atmosférických záběrů. Vidíme Birdy ve skleníku, v mlze i v místnosti s mnoha svíčkami. A k tomu všemu se ve videu hezky prolínají barvy, takže jednotvárnost nehrozí. 

vložte odkaz, text nemažte

Birdy vydala své třetí studiové album Beautiful Lies v květnu, inspirovala ji i asijská kultura. V britské albové hitparádě se dostala na čtvrtou pozici, což je zatím její kariérní maximum. 

Témata: Birdy, Beautiful Lies, britské písničkářky, hudba

4,50

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

zavřít