VIDEO: Kabát představuje milionový klip. Jako Vikingové oslavují bájné Valkýry

Vydáno 15.07.2016 | autor: Pavel Vičar

Kabát bude v následujících týdnech hvězdou všech zastávek festivalu Hrady.cz. Ještě předtím ale Pepa Vojtek a jeho parta představují nové video k písni Valkýra z poslední řadovky Do pekla/Do nebe. Kromě toho, že to jejich nejdražší klip, je určitě i nejzdařilejší. 

VIDEO: Kabát představuje milionový klip. Jako Vikingové oslavují bájné Valkýry Kabát se představují jako bojovníci Vikingové

Kabáti nemuseli nikdy točit jeden videoklip za druhým, aby si získali přízeň fanoušků a dostali k nim svoje singly. Přesto se z některých jejich písní staly doslova lidovky. Novinkový snímek k singlu Valkýra nám ukazuje kapelu v úplně jiném světle - tak propracovaný klip za celou svoji dlouhou kariéru ještě neměla. 

Hrady.cz startují v pátek na Točníku. "Těšte se na pořádnej nářez!" vzkazuje Kabát

Video, které bylo náročné na přípravu především kvůli technické stránce, se může pyšnit titulem nejdražšího klipu za celou dobu fungovaní teplické rockové formace. Ve finále náklady přesáhly čásku se šesti nulami.

vložte odkaz, text nemažte

"Točili jsme ve studiu, ale postprodukce ve 2D a 3D byla spolu s digitální montáží velmi náročná. Šlo nám o to, aby měl divák pocit, že se opravdu ocitl na středověkém bojišti, kde si pro duše padlých Vikingů přicházejí Valkýry, které je odnášejí do nebe,"
říkají. Režie se ujal Michal "Kunes" Kováč a choreografii bojových scén měla na svědomí šermířská skupina Merlet, která se v minulosti účastnila natáčení velkofilmů jako Johanka z Arku či Troja. Na výsledku je znát, že všichni členové Kabátu dostali do rukou opravdových profesionálů. 

Investice se vyplatila a Valkýru můžeme označit za dosud nejpovedenější klip skupiny. Perefektní vizualizace pomohla i písni - skoro jako by šlo o filmovou skladbu k hollywoodskému trháku. Možná zazní naživo i na festivalu Hrady.cz, jehož jednotlivé zastávky bude nyní Kabát víkend co víkend objíždět. První na řadě je už tuto sobotu Točník.

Témata: Kabát, Josef Vojtek, Valkýra, Vikongové, Hrady.cz, Točník

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít