VIDEO: Martin Hrubý v klipu rozehrává zápletku z vlakového kupé

Vydáno 10.12.2018 | autor: redakce

Po písních Kosmická a Vrátit se na Zem přichází zpěvák a scénárista Martin Hrubý s novinkou, která se jmenuje Železniční. Natočil k ní zbrusu nový a poutavý videoklip, ke kterému si sám napsal scénář. 

VIDEO: Martin Hrubý v klipu rozehrává zápletku z vlakového kupé VIDEO: Martin Hrubý v klipu rozehrává zápletku z vlakového kupé

I tentokrát spolupracoval s výbornými muzikanty Yardou Helešicem, Josefem Štěpánkem, Janem Steinsdörferem, Jakubem Vejnarem a Davidem Landštofem. Videoklip mu natáčela produkce, která točila třeba pro Leoše Mareše, Chinaski, Pavla Calltu, Terezu Kerndlovou nebo Ilonu Csákovou. Spolu s Martinem si v něm zahrála známá herečka Denisa Pfauserová.

VIDEO: Martin Hrubý se vrací na Zem a chystá desku

Píseň Železniční je další ochutnávkou z chystané desky. Hlavního hrdinu Radúze si zahrál sám Martin Hrubý a opěvuje lásku k Mahuleně, kterou v klipu hraje krásná herečka Denisa Pfauserová. "Video jen lehce rozvádí a doplňuje příběh, který je řečený už v textu písně. Nejtěžší asi bylo vymyslet, co konkrétně vytáhne dívka sedící ve vlakovém kupé ke čtení. To se v textu nerozvádí, ale v obraze je nutné jít s touto pravdou ven.

Zápletka je jednoduchá - muž se ocitne v intimním uzamykatelném prostředí vlakového kupé sám s krásnou slečnou a jeho fantazie začne pracovat naplno. A jelikož ten muž je intelektuál, divadelní režisér, který si zrovna připravuje nastudování Zeyerovy pohádky Radúz a Mahulena, obsadí ve své fantazii sebe a onu dívku do hlavní role. Dívčina krása vnější ale pro něj ztrácí všechen půvab v momentě, kdy na sebe slečba nevědomky prozradí, že jí chybí jakákoli krása vnitřní. Muž pochopí, kudy asi vede cesta k jejímu srdci, a rozhodne se ji napálit," říká Martin Hrubý.

Kamery a střihu se ujal Miroslav Šmikmátor, hudebně Martina doprovází Yarda Helešic (kytara), Josef Štěpánek (kytara), Jan Steinsdörfer (klávesy), Jakub Vejnar (basa) a David Landštof (bicí). Videoklip pochází z produkce All 4 Bands. Jak je již známo, Martin Hrubý si píše texty i melodie sám. Jinak tomu nebude ani u jeho čtvrtého alba, jehož součástí píseň Železniční bude. 

tz, jm

Témata: Martin Hrubý, Železniční

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít