VIDEO: To nejlepší ze Žebříku! Podívejte se na sestřih z jubilejních oslav hudební ankety

Vydáno 06.04.2022 | autor: redakce

Žebřík má za sebou třicátý ročník. Šestihodinovou oslavou provázela osvědčená dvojice Žofie Dařbujánová s Markem Taclíkem, na pódiu se pak střídala jedna hvězda za druhou. A to nemluvíme pouze o vítězích. Zcela jedinečné vystoupení v Plzni odehrál Pražský výběr, fanoušky pak koncertně potěšili také Mig 21, Xavier Baumaxa a Donnie Darko, kteří celý večer uzavírali. Podívejte se na sestřih toho nejlepšího.

VIDEO: To nejlepší ze Žebříku! Podívejte se na sestřih z jubilejních oslav hudební ankety VIDEO: To nejlepší ze Žebříku! Podívejte se na sestřih z jubilejních oslav hudební ankety

Z jubilejního udílení hudebních cen Žebřík si nejvíce cen odnesl Marek Ztracený. Na pódiu se objevil hned třikrát, když se stal Zpěvákem roku, jeho píseň Moje milá byla zvolena Skladbou roku a Tour de léto zase Akcí roku. Cenu za Zpěvačku roku a třetí místo za Album roku si odnesla Ewa Farna, respektive ji za ni přebral songwriter Jan Vávra. Interpretka je totiž čerstvou dvojnásobnou maminkou, a tak sledovala akci z povzdálí. Fanoušky však nezapomněla pozdravit skrze video.

Třicátý Žebřík: Ceny pro Marka Ztraceného, Ewu Farnou, Marpa i Davida Stypku a Mira Žbirku

Oceněný byl rovněž Marpo, jenž zvítězil v kategoriích Videoklip roku a Skladba roku. Jak posléze uvedl ve videorozhovoru, který bude již brzy dostupný na našem webu, první místa přišla v době, kdy už trochu zanevřel na muziku a o to více si jich váží.

Radovala se také jeho přítelkyně Lenny. Její Lithium, které vzniklo ve spolupráci s Mikem Shinodou, bylo třetí v kategorii Skladba roku, druhé místo pak obsadila mezi zpěvačkami. Mezi vítěze se zařadili rovněž Michal Prokop, Mig 21, Monkey Business, David Stypka nebo Kateřina Marie Tichá.

Speciální ocenění "in memoriam" převzala manželka Mira Žbirky Kateřina, jejíž syn David aktuálně dokončuje zpěvákovo poslední album. Vyjít by mělo už 18. května pod názvem Posledné veci. Cena magazínu iREPORT pak byla věnována Pražskému výběru.

Kompletní výsledky včetně zahraniční části naleznete na www.anketazebrik.cz  

red, foto: Iveta Valentová, Tereza Slowiková, Jakub Urbanec, video: Lukáš Knoll
Témata: Michal Prokop, Michal Skořepa, Žofie Dařbujánová, Marek Taclík, Xavier Baumaxa, Mig 21, Pražský výběr, Donnie Darko, Marek Ztracený, Marpo, Lenny, Monkey Business, Ewa Farna, Kateřina Marie Tichá, Midi Lidi, Bert & Friends, Annabelle, Žebřík, Plzeň

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít