VIDEO: Ventolin vás roztančí v rytmu Disco Science

Vydáno 06.09.2017 | autor: redakce

Po čistě instrumentálním albu The Game YS R0TTYN, které v loňském roce připravil s polským techno duem RSS BOYS, natočil Ventolin písničkovou desku. Obsahuje elektronicky znějící songy, tepající automaty a acidové linky, ale i věci téměř kapelové, s kytarami a živými bicími. Na albu hostovali Prokop Holoubek (Midi Lidi) a Michal Janík (Ghost of You). K singlu Disco Science vyšel videoklip. 

VIDEO: Ventolin vás roztančí v rytmu Disco Science VIDEO: Ventolin vás roztančí v rytmu Disco Science

"Disco Science je písnička o nás všech, kdo se moříme doma s hudbou a doufáme, že ji pak někomu pustíme a bude to super. Všichni jsme vlastně hrozní vědci. Dumáme, počítáme, měříme frekvence, studujeme internetová fóra, jaké si koupit reprobedny, kabely, krabičky a děláme prostě Disco Science," říká Ventolin.

Midi Lidi interview: Nová deska je jako víno, které nebyl čas pít

Hereckou a taneční partnerkou Ventolinovi je v klipu maminka Petra Marka, která je kultovní herečkou režiséra už od doby jeho snímku Film Petra. "Líbila se mi domáckost v textu i náladě písničky, slovo 'dvoreček' mě přivedlo na nápad natočit dobrý vesnický klip. A napadlo mě, že ideální spolupracovník pro rurální tematiku je hudebnice Johuš Matuš, která loni vydala digitální album Rural Pop. Její domácí vesnické klipy a písně mě strašně baví. A taky se mi líbí to, že si takhle hudebníci navzájem dělají klipy," uvádí Marek.

Natáčelo se na Semilsku a v Praze a důležitou práci na videoklipu vedle Johany Novotné, vystupující pod uměleckých jménem Johuš Matuš, odvedl také scénograf Dáda Němeček. "Při tvorbě klipu jsme použili revoluční technologii takzvaného klíčování na zeleném pozadí. Je to způsob, jakým můžete docílit dokonale realistické iluze nějakého prostředí, kam by se herec jinak těžko dostával. Myslím, že tato technika má budoucnost a bude brzy hojně využívána v mnoha žánrech, především ve sci-fi. Schválně, jestli diváci poznají, která místa v tomto klipu nebyla natočena v realitě, ale jako reálné působí právě díky této technologii," vysvětluje Marek.

Nová deska byla pojmenována podle jedné praštěné fotky ze společného turné Ventolina s kapelou Midi Lidi. "Byla tam rohožka s nápisem Vitajte, se kterou jsme se fotili v legračních pozicích a říkali, že je to super obal na desku (v žánru 10 nejhorších obalů všech dob). Pak, když jsem hledal název, vzpomněl jsem si na slovo Vitajte a řekl si, že je to dobrý název. Jednoduchý, banální a přitom paradoxně znepokojivý. Je divné, že v současné době toto banální a konvenční oslovení působí skoro provokativně. Jako bychom měli pocit, že vítat je nepatřičné," dodává Ventolin.

Deska Vitajte vyjde na CD, vinylu a digitálně 15. září u Bumbum Satori. Hned tímto okamžikem Ventolin vyráží na turné. Album pokřtí 4. října v pražském klubu MeetFactory a 5. října v Kabinetu Múz v Brně.

tz, jm

Témata: Ventolin, Vitajte, Midi Lidi

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít