VIDEO: Zrní věří v dobré konce. Nahrávání nové desky ovlivnila krize i euforie

Vydáno 14.03.2017 | autor: redakce

Zrní vydávají po více než dvou letech další desku. Nahrávání novinky Jiskřící probíhalo ve Španělsku pod producentským dohledem Ondřeje Ježka a elektronického experimentátora Jonatána Pastirčáka aka Pjoniho (SK). Společně s nimi se do Madridu vydal i kameraman a režisér Tomáš Bláha, který tamní pobyt zdokumentoval. Klip Jiskřící raketa TOTO je zároveň upoutávkou na krátký dokument, který o celém nahrávání vznikl a bude k vidění na sociálních sítích.

VIDEO: Zrní věří v dobré konce. Nahrávání nové desky ovlivnila krize i euforie Zrní představí novou desku poslední březnový den. Foto: Barbora Johansson

Kapela společně se svým týmem strávila na cestě dodávkou, bydlením v malém madridském bytě a nahráváním ve studiu 14 dní. Nahrávka má díky vzájemné semknutosti celé skupiny na tak vzdáleném místě specifickou euforickou atmosféru. 

Zrní nahrávají v těchto dnech v Madridu novou desku, která vyjde v březnu. Pojedou s ní i na turné

Tématem alba Jiskřící je zážitek krize. Krize plynoucí ze ztráty, zbourání dosavadních struktur, jistot a pevných bodů. Ale také krize jako dar a možnost, uvidět sebe i svět kolem novým pohledem. Je to album o tom, že všechno ztratit, zároveň umožňuje zahlédnout kouzelnou fantastickou přítomnost. Motorem Zrní je neustálá touha lépe a přesněji zachytit a předat pocity ze světa a nové album pro ně v tomto znamená opět posun.

vložte odkaz, text nemažte

"Ztráta a rozpad se dřív nebo pozdějc odehrává v životě každýho jednotlivce, ale vnímáme jí v současný době v celý společnosti. Žijeme v době, která je typická relativizovánim pravd, ztrátou pevnejch bodů a hodnot. Cítíme se ztraceně a reagujem na to chytáním se čehokoli, co nás jen trochu ukotví. Volíme si lídry, kteří nám slibujou návrat ke starejm dobrejm dobám, vyhledáváme cokoli, co dá chaotickýmu světu okolo nás řád. Ale třeba se dá najít i něco jinýho, stačí se jenom na krizi a ztracení podívat z jinýho úhlu...“ říká k novému albu frontman kapely Zrní Honza Unger.

S novou deskou Jiskřící, která vychází 31. dubna ve vlastním nákladu, vyráží Zrní ke konci března na turné, během kterého zavítají celkem do třinácti českých měst.


Turné k nové desce Jiskřící - 1. část:
23. 3. Chomutov
24. 3. Děčín
25. 3. Černošice
31. 3. Liberec
01. 4. Litomyšl
14. 4. Jihlava
15. 4. Vrchlabí
21. 4. Český Krumlov
22. 4. Písek
27. 4. Bratislava
28. 4. Zlín
29. 4. Králíky
12. 5. Veselí nad Moravou
19. 5. Nymburk

tz, jm

Témata: Zrní, Jiskřící, nová deska, koncerty

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít