VIDEOPREMIÉRA: Imodium vyjadřují svou Vášeň minimalisticky a tancem

Vydáno 10.12.2017 | autor: redakce

Skupina Imodium před koncem roku připomíná svou zářijovou novou řadovku Element. Po bezmála dvouměsíčním celorepublikovém turné servíruje kapela okolo frontmana Thoma další libůstku - minimalistický klip ke skladbě Vášeň.

VIDEOPREMIÉRA: Imodium vyjadřují svou Vášeň minimalisticky a tancem VIDEOPREMIÉRA: Imodium vyjadřují svou Vášeň minimalisticky a tancem

"Videoklip maximálně koresponduje s vizuálem celého alba, který je naprosto minimalistický, pouze v černých a bílých barvách a dává důraz na všechny základní živly, o kterých album pojednává. Protože má i Vášeň mnoho podob, napadlo nás společně s režisérem videoklipu Michalem Havlíčkem, vyobrazit je pomocí tance, který považujeme všeobecně za esteticky krásnou věc, navíc k tanci vášeň neodmyslitelně patří!" přibližuje Thom koncept nového videoklipu, který je po videu Spirit již druhým klipem z alba Element.

Thom Fröde (Imodium) interview: Jsem rád, že jdeme proti proudu

To hudební kritici cení mimo jiné za tvrdší a syrovější zvuk i hudební a textovou vyspělost. Například v recenzi na iREPORTu album obdrželo čtyři a půl hvězdiček z pěti. Dalším neméně podstatným ukazatelem jsou pak reakce fanoušků, od nichž kapela dostala bezprostřední zpětnou vazbou během turné.

"Bylo to jedno z našich nejnáročnějších turné. Celé jsme si ho dělali sami, a tudíž se zase přiučili spoustě novým věcem. Jasný vrchol bylo vyprodané pražské Rock Café, ale i další místa jako náš domovský Broumov, Plzeň nebo Hradec Králové byl jeden velkej večírek! Zkraje nového roku máme v plánu navštívit několik míst, na které se už letos na podzim nedostalo. Můžeme prozradit, že se ukážeme například v Liberci, Českých Budějovicích, Litomyšli nebo Písku. Tentokrát s kapelou Totální nasazení," dodává k tomu Thom.

Než Imodium vyrazí znovu do klubů, čeká kapelu (kromě vánočního odpočinku) ještě jeden výjimečný večírek. Absolvují jej v sobotu 16. prosince společně s Rybičkami 48 v rámci jejich pražské zastávky 115 let Tour ve Foru Karlín, kde se Imodium představí coby speciální host.

"Kdysi dávno jsme si v kapele řekli, že zahrajeme ve všech velmi významných halách a koncertních sálech... Už jsme hráli ve vyprodané O2 areně, Malé sportovní hale a to hned dvakrát. Před námi je jen Velká Lucerna a Tipsport Arena. Forum Karlín si odškrtneme za pár dní. Mimochodem bude taky vyprodané. Děkujeme klukům z Rybičky 48, že si díky nim můžeme doplnit tenhle seznam. Hrát na takto velkých místech je vždycky velkej zážitek a zkušenost. Každá klubová kapela by si měla párkrát za život zkusit takto velká pódia. Ledasco to ukáže..." komentuje to Thom. 

tz, jm

Témata: Imodium, Vášeň, Element

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít