VIDEOPREMIÉRA: Ochepovsky Project se emotivním dokumentem vrací zpět na pódia

Vydáno 11.06.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Kapela Ochepovsky Project vydává dokument svého prvního vystoupení po vynucené roční pandemické pauze. Snímek ze studia Vyrovnávací paměť zachycuje sílu emocí hudebníků i fanoušků během návratu na pódium a je tak pomyslnou tečkou za tíživou dobou odmlky kulturní scény.

VIDEOPREMIÉRA: Ochepovsky Project se emotivním dokumentem vrací zpět na pódia VIDEOPREMIÉRA: Ochepovsky Project se emotivním dokumentem vrací zpět na pódia

Dvacetiminutový snímek progresivní formace pod vedením skladatele a kytaristy Igora Ochepovského byl natočen na Mezinárodní den jazzu 30. dubna během akce ArtParking pořádané festivalem Mladí ladí jazz. Právě posádka automobilů tvořila obecenstvo, koncert se totiž odehrával v době, kdy nebylo možné uspořádat klasický set s diváky pod pódiem a organizátoři tak vynalézavě zvolili formát pro motoristy. Často tak docházelo k tanci na střeše vozidel či ke kreativním způsobům fandění z okýnek.

7krát3 vyprodal "parkoviště" v pražských Holešovicích, zahráli také Ochepovsky Project

Kapela ve složení Igor Ochepovsky (kytary), Miroslav Hloucal (trumpeta), Petr Kalfus (saxofon), Jan Aleš (klávesy), Ondřej Hauser (baskytara), Michal Kolouch Daněk (bicí), Šimon Marek (violoncello) a ILÆY (zpěv) odehrála písně z alb I’m the Wind (2016) a Take Care of Me (2019) s hostující tureckou zpěvačkou ILÆY.

„Hrát téměř po roce na stagi s kapelou byl zážitek plný adrenalinu. Videem jsme se snažili zachytit tu radost, kterou jsme v daném okamžiku prožívali. Živá hudba nechyběla jen nám, ale i publiku, které nám naši energii ve svých reakcích vděčně vracelo. O téhle šílené době budeme jednou vyprávět našim vnoučatům. Je neuvěřitelné, co se po celém světě v uplynulém roce událo. Byl to obrovský zásah do životů nás všech," říká frontman kapely Igor Ochepovsky.

Ochepovsky Project je jedním z největších jazzových objevů české scény. Ochepovsky kolem sebe koncentruje vynikající muzikanty širokého žánrového rozptylu, kterým pod rukama vzniká originální a eklektický jazz s mísením jazzu, neo-soulu, hip hopu i popu.

TZ, foto: Radka Málková, Pavla Dolanská
Témata: Ochepovsky Project, Artparking, dokument

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít