TOP 7 videoklipů týdne: Slza spojila síly s Refewem, Innersphere kritizují současný stav společnosti a Ochepovsky Project se loučí

Vydáno 30.01.2024 | autor: Andrea Štipčáková

Možná překvapivá spolupráce, ale povedená. Slza spojila síly s Refewem a vznikl tak singl Monodrama, který je součástí aktuálního alba kapely. Ben Cristovao a Sara James se připomínají akustickou verzí songu Brighter Day a Kaleidoskok si na natáčení klipu pozval herce Tomáše Hanáka. Innersphere kritizují současný stav společnosti a Slovenka Martina Kapráliková zpívá o hledání sebe samých. Ze zahraničí se hlásí Purple Disco Machine a s fanoušky se loučí Ocheposky Project, který vydal poslední singl Satellite.

TOP 7 videoklipů týdne: Slza spojila síly s Refewem, Innersphere kritizují současný stav společnosti a Ochepovsky Project se loučí TOP 7 videoklipů týdne: Slza spojila síly s Refewem, Innersphere kritizují současný stav společnosti a Ochepovsky Project se loučí


Slza
si přizvala ke spolupráci Refewa

Slza přichází s videoklipem k písni Monodrama, která je součástí loni vydaného stejnojmenného alba. Ke spolupráci na ní si přizvala rappera Refewa. „Dorazil do studia o půl hodiny dřív s tím, že má připravených asi pět variant sloky. Všechno v hlavě, bez papíru. Stoupl si k mikrofonu, z patra dal na první take celou sloku, otočil se na nás a říká ‚tak co, v pohodě?' Jen jsme se na sebe s Lukášem podívali s otevřenou pusou a nechápali jsme,“ popsal Lexa.

Energickou show zakončila Slza v Brně klubové turné, pokřtila i nové album

Žánrová spolupráce Refewa těší. „Kluci mají talent, dřou dlouhý roky na svých projektech a přišlo mi to jako zajímavé propojení dvou diametrálně odlišných světů,“ myslí si rapper.

Ben Cristovao a Sara James v akustické verzi Brighter Day

Singl Brighter Day vydali Ben Cristovao a mladá polská zpěvačka Sara James už minulý rok. V rádiích v domovských zemích obou interpretů zaznamenal velký úspěch, skvěle si navíc vedl i v dalších zemích galského kohouta. Proto se dvojice rozhodla i pro jeho akustické ztvárnění. Video k ní natočil ukrajinský režisér Adrii Lagutin, který má na svědomí také klip ke skladbě Future Champ. Natáčel se na střeš Stages Hotel Prague s výhledem na O2 arenu.

Martina Kapráliková zpívá o hledání sebe samých

Slovenská zpěvačka Martina Kapráliková vysílá do světa svou čtvrtou autorskou píseň Tvár. „Je o hledání sebe samých, o tom, že i když máme občas špatné myšlenky nebo se kvůli něčemu trápíme, nemusíme se tomu poddat a utápět se v tom. Záleží jenom na nás, zda tomu propadneme, nebo se proti tomu postavíme,“ říká Kapráliková.

Do klipu si přizvala manželku herce Davida Hartla, tanečnici Martinu, která ztvárnila její „zlé“ já. Natáčel ho Tomáš Majky Majláth spolu s Jozefem Petríčkem v taneční škole RDS Art Group.

Kaleidoskok natáčel s Tomášem Hanákem

Trocha absurdity, špetka vtipu, kapka nadhledu a střípek ironie – to je kapela Kaleidoskok, kterou založili baskytarista Dušan Hübner a klávesistka Jitka Hübnerová. V singlu Nádražka se k nim přidal herec a restaurátor Tomáš Hanák. „Nechtěli jsme jen kopírovat náladu písně a textu a zvolili tak příběh s vtipnější stylizací,“ říká herec o videoklipu.

Innersphere ostře kritizují současný stav společnosti

Plzeňští ranaři Innersphere hlásí, že připravované album je hotové. Poslední skladbou, které na něj napsali, je Petrichor. A co to vlastně ten petrichor je? Jde o zemitou vůni deště po delším období sucha nebo při začínající bouři.

„Tematicky jsme pojali Petrichor jako nesčetné slzy bohů padající na zemi smáčející svět lidí kvůli jejich počínání. Slzy dopadající na temena hlav samozvaných pánů, vládců, mocných i běžných lidí, kteří utvářeli svět a přetváří jej dále. Pliveme na předky a ty před nimi, pohrdáme vším živým, vytrháváme své kořeny, přepisujeme historii a ztrácíme se sami sobě. A to tak dobře, že zůstaneme pány prachsprosté pustiny… Nezbyde nic než jen prázdnota a zemitý pach vypařujících se slz,” říká zpěvák Míra.

Energický Purple Disco Machine

Purple Disco Machine oznámil v lednu turné, jehož součástí je také pražské SaSaZu, kam DJ dorazí 26. října. Fanoušky na koncert zve písní Beat of Your Heart, kterou vytvořil ve spolupráci s islandskou zpěvačkou ÁSDÍS. Song je plný tanečních groovů, velkých syntezátorů a chytlavých melodií. V doprovodném videoklipu, který režíroval NDVD, ožívá radost z tanečního parketu a prolíná se v něm láska, svoboda a fantazie.

Ochepovsky Project se loučí singlem Satellite

Ochepovsky Project po osmi letech ukončuje svou činnost. S fanoušky se loučí videoklipem k písni Satellite. Cesty jednotlivých členů se nerozcházejí, stále spolupracují, třeba v rámci doprovodné kapely Lenky Dusilové. Do léta odehrají ještě několik koncertů a pro fanoušky chystají na podzim rozlučkový koncert. Igor Ochepovsky je v současnosti kapelníkem doprovodné kapely Lenky Dusilové, členem 7krát3, spolupracoval s Davidem Kollerem, Annou Julii Slováčkovou, Vesnou, Ewou Farnou, Klárou Vytiskovou a mnoha dalšími. 

Text: Andrea Štipčáková, TZ, foto: Jakub Strim (Slza), Pavla Harmanová (Ben Cristovao a Sara James), Tomáš Suchánek (Martina Kapráliková), archiv Innersphere, Sony Music, Varvara Gorbunová (Ochepovsky Project)
Témata: Slza, Refew, Ben Cristovao, Sara James, Kaleidoskok, Martina Kapráliková, Innersphere, Purple Disco Machine, Ochepovsky Project

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít