Nightwish oslaví v Praze 20 let, v listopadu zavítají do O2 areny

Vydáno 18.05.2018 | autor: redakce

Nightwish v rámci výročního turné Decades: Europe 2018 vystoupí poprvé v pražské O2 areně. Největší evropská metalová kapela se zpěvačkou v čele se v ní představí 19. listopadu. Speciální hostem večera budou power-metaloví Beast In Black. 

Nightwish oslaví v Praze 20 let, v listopadu zavítají do O2 areny Nightwish oslaví v Praze 20 let, v listopadu zavítají do O2 areny

V roce 1996 Tuomas Holopainen natočil demo se třemi skladbami, které nakonec vedly k jeho první nahrávací smlouvě s tehdy zcela novou kapelou Nightwish. O více než dvace let později má na kontě přes dva tisíce odehraných koncertů a víc než osm milionů prodaných alb. Svou dvacetiletou kariéru slaví s kompilačním dvoudiskovým albem Decades a s devítiměsíční koncertní šňůrou. 

LIVE: Floor Jansen obstála. Nightwish jsou zase v plné síleNightwish si pro turné připravili speciální setlist plný překvapení. Uslyšíte zásadní songy z historie kapely, ale i méně hrané písně s novými aranžemi. Hudebníci slibují mimořádný zážitek. Turné odstartovalo v Severní Americe v březnu 2018 a po letních festivalech bude tato masivní šňůra pokračovat v Evropě. 

tz, jm

Témata:  Nightwish, metal, O2 arena

zavřít