Beach Boys se vracejí do České republiky přesně 50 let od svého prvního vystoupení v pražské Lucerně

Vydáno 05.02.2019 | autor: redakce

Přestože Beach Boys dělají hudbu více než půl století, i nadále pokračují ve své jízdě na vlnách, která nemá v amerických hudebních dějinách obdoby. Stali se synonymem pro životní styl Kalifornie a americkou ikonou pro fanoušky po celém světě. Beach Boys vystoupí 16. června ve Velkém sále pražské Lucerny.

Beach Boys se vracejí do České republiky přesně 50 let od svého prvního vystoupení v pražské Lucerně Beach Boys se vracejí do České republiky přesně 50 let od svého prvního vystoupení v pražské Lucerně

V čele The Beach Boys stojí Mike Love a Bruce Johnston, doplňují je Jeffrey Foskett, Tim Bonhomme, John Cowsill, Keith Hubacher, Scott Totten a Christian Love. Společně udržují dědictví této americké ikonické kapely. Na tomto koncertě nevystoupí Brian Wilson, Al Jardine ani David Marks.

SMRT SI ŘÍKÁ ROCK’N’ROLL: Dennis Wilson (214.)

Od doby, kdy zpěvák Mike Love napsal text k prvnímu hitu The Beach Boys, skladbě Surfi n (1961), dosáhly desítky hitů kapely prvních příček hitparád a staly se věčnými hymnami americké mládeže: “Surfi n’ USA,” “Surfer Girl,” “Fun, Fun, Fun,” “I Get Around,” “California Girls,” “Help Me Rhonda,” “Barbara Ann,” “Good Vibrations,” “Wouldn’t It Be Nice,” “Rock and Roll Music” a “Kokomo.”

The Beach Boys prodali přes 100 milionů alb po celém světě a získali více než 33 ocenění RIAA za zlaté a platinové prodeje svých nahrávek. Obdrželi také cenu Grammy za celoživotní úspěch a byli uvedeni do Rock & Rollové síně slávy. Během více než pěti dekád trvající kariéry odehráli více koncertů než jakákoliv jiná významná rocková kapela v hudební historii.

The Beach Boys vystoupí 16. června 2019 ve velkém sále pražské Lucerny. Vstupenky budou k dostání v sítích Ticketmaster a Ticketportal od 6. 2. 2019 9:00 hodin, a to v ceně 2590 – 3990 Kč.

Témata: The Beach Boys, Lucerna

zavřít