VIDEO: No Distance Paradise vytvořili nový klip pomocí 3D animací

Vydáno 24.09.2017 | autor: redakce

Olomoucká kapela No Distance Paradise přichází s třetím videoklipem z alba Pieces.Tentokrát se vizuální podoby dočkala píseň Let It Go. Autor Vojtěch Buchta k výrobě zvolil metodu 3D animace, spojenou s 3D scany samotných členů kapely. Video je výsledkem jeho více než roční práce.

VIDEO: No Distance Paradise vytvořili nový klip pomocí 3D animací VIDEO: No Distance Paradise vytvořili nový klip pomocí 3D animací

Režisér a tvůrce v jedné osobě Vojtěch Buchta s No Distance Paradise již v minulosti spolupracoval. "Už při natáčení předchozího videoklipu pro skladbu Ghost jsem narážel na obtížné hledání lokací, které jsem chtěl zaznamenat. Míst, které mají podobu, jakou mám rád. Vzdálené horizonty, rytmus donekonečna se opakujících sloupů elektrického vedení, složitě se proplétající dopravní stavby, dlouhé anonymně působící řady domů," dodává Vojtěch Buchta. "A proto jsem si je pro tento videoklip vytvořil."

No Distance Paradise uvedli v Cross Clubu svou novou desku Pieces

Jedná se o kompletně animovaný klip, jehož prostředí vzniklo právě v hlavě jeho tvůrce. Samotné modelování lokací a postav se se však neobešlo bez potíží. Po mnoha testech a neúspěšných pokusech se kapela přesunula do největšího 3D scanneru v kontinentální Evropě, a to u zkušených Duplicity 3D scan, sídlících v Praze. Zde za pomocí sto dvaceti DSLR kamer vznikly samotné virtuální předlohy členů kapely. Poté začala zdlouhavá práce při přípravě modelů pro animaci a vytváření jednotlivých scén, kterých autor vytvořil 60, aby nakonec ve výsledné podobě klipu použil celkem 46 z nich. S animací jednotlivých sekvencí pak výrazně pomohl také animátor Daniel Řehák.Po klipech ke skladbám Ghost a Hold Back se tak jedná o již třetí videoklip z desky Pieces, kterou No Distance Paradise vydali na podzim loňského roku. 

tz, jm, foto: archiv. Alexandra Laňková

Témata: No Distance Paradise, Pieces, Let It Go

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít