AUDIO: Zatančete si vánoční Valčík. Zpívají Miro Šmajda a Lucie Bílá

Vydáno 21.12.2015 | autor: redakce

Také před letošními Vánocemi si hudební hvězdy přichystaly nějakou tu novou sváteční písničku. Z domácích interpretů se činil třeba slovenský zpěvák Miro Šmajda, který ke spolupráci neváhal oslovit Lucii Bílou. Poslechněte si jejich Valčík. 

AUDIO: Zatančete si vánoční Valčík. Zpívají Miro Šmajda a Lucie Bílá Miro Šmajda si zazpíval s Lucií Bílou

Kromě toho, že Miro Šmajda s kapelou Terrapie chystá na leden nový klip k připravovanému singlu Miluj, si rocker střihl s Luckou Bílou překvapivý duet. "Nápad na tento song vznikl v mé hlavě velmi spontánně po úvaze nad tím, jak jsou lidé v dnešní době zbytečně chladní, uzavření, často osamělí a nenaplnění, i když mají kolem sebe dost lidí. Nebylo primárním cílem složit vyloženě vánoční song," vysvětluje Miro. Poté prý poslal demonahrávku Bílé a ta se spoluprací souhlasila. 

Lucie Bílá slavila Vánoce i svátek v Hudebním divadle Karlín. Gratulovali Jiří Suchý i Honza Toužimský

Vznikl z toho tedy song s vánoční atmosférou, klidem i jistou sváteční sentimentalitou. "Každý z nás touží touhle dobou nebýt sám," zpívají Šmajda a Bílá. Žádné nové poselství sice nepřinášejí, ale ruku na srdce - kdo si o Vánocích nedopřeje nějaké to klišé spojené s vírou v lepší zítřky. Hlas slovenského zpěváka si přitom s vokálem mnohonásobné české slavice docela sedl. Je jasné, že by někdejší finalista SuperStar uspěl i jako popový interpret, kdyby se rozhodl rockový kabát pověsit na hřebík.

Josef Martínek, foto: Daniel Hauser

3,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk
zavřít