TOP 7 videoklipů týdne: Poetika se učila text pozpátku, Bert & Friends míří do Fora Karlín a Tereza Mašková jako pohádková Popelka

Vydáno 12.12.2023 | autor: Kateřina Nováková

Muzikanti nepolevují ani před svátky a vydávají jeden klip za druhým. V náročných podmínkách natáčela Poetika, která se kvůli videu dokonce naučila text písně pozadu. Do Popelky se vžila Tereza Mašková, po třech letech pak nový singl vydávají Bert & Friends, kteří zároveň oznamují koncert ve Foru Karlín. Miro Šmajda se ve videu nechal zavřít do blázince a hlásí se i Harlej, Dannie Ella s Andr3asem a Fast Food Orchestra.

TOP 7 videoklipů týdne: Poetika se učila text pozpátku, Bert & Friends míří do Fora Karlín a Tereza Mašková jako pohádková Popelka TOP 7 videoklipů týdne: Poetika se učila text pozpátku, Bert & Friends míří do Fora Karlín a Tereza Mašková jako pohádková Popelka

Svatba je o výdrži, tvrdí Harlej

O tom, že svatba není o začátku, ale o výdrži, je nový videoklip Harlej, ve kterém si hlavní roli zahrála Jana Švandová. Kapela ho natočila k písni s příznačným názvem Svatební košile, která není tak výbušná jako předchozí vydané singly. Poslechnout si ji naživo mohou fanoušci Harlej na turné Zatím je to dobré, které potrvá do 22. prosince, kdy se sestava zastaví v Plzni.

ROZHOVOR | Harlej: Abys mohl podsouvat myšlenky, musíš to mít v hlavě srovnané. Proto je lepší, když je umění jenom zábava

Poetika natáčela v dosud nejnáročnějších podmínkách

Natočit videoklip k písni Mám pocit, že tě ztrácím, nebylo pro Poetiku vůbec jednoduché. V zasněženém lomu totiž teplota sahala hluboko pod bod mrazu. „Po sedmi hodinách válení se ve sněhu, umělé krvi a kaolinovém bahnu jsem chvílemi přemýšlel, jestli jsem se neměl líp učit," směje se zpěvák Ondřej Brejška. Výzvu pro něj představoval i samotný text, který se musel naučit pozpátku. „Složitý to bylo obzvlášť, když vám v tý kose zatuhnou panty a klepete modrými rty jak drahej pes," přiznává zpěvák.

Skladba vypráví o lidech, kteří se postupně vytrácí z našeho života. „Videoklip jde pozpátku, líbil se mi kontrast toho, že se z někoho zapomenutého stane váš nejbližší,“ popsal okolnosti vzniku Brejška. Ačkoliv je singl jedním z nejmelancholičtějším na plánované desce Půlnoc, nejedná se podle něj o depresivní záležitost. „Věčná změna je zkrátka součást toho našeho koloběhu na světě. Jeden odejde, druhý přijde. Skoro, když to přeženu, jak nějaké postavy v různých sériích seriálu," uzavírá.

Dannie Ella a Andr3as představují duet plný emocí

Dvojice mladých RnB zpěváků Dannie Ella a Andr3as představuje duet Remember Our Song, který je plný emocí. Finální zvuk mu vtiskl brazilský producent Santiago Ferreiru. Vypráví o osudu, lásce, něze, míjení se, chladu samotě i znovunalezené naději. Videoklip se natáčel na několika lokacích v Praze ve stylu fashion fotky.

„Střetává se v něm živá bytost s neživostí chladné urbanistické architektury jako symbolika srdce a rozumu. Zatímco Eugenův kreativní pohyb těla vyjadřuje city a touhu po komunikaci a naději, Christina svým zdánlivým stoickým klidem a přemýšlivou vyrovnaností zosobňuje uzavřenost a neústupnost. Kontrasty mohou ve vztazích způsobit to, že se lidé míjí nebo je naopak mohou spojit,“ popisuje zpěvačka s řeckými kořeny Dannie Ella.

Bert & Friends připravují desku a míří do Fóra Karlín

Kapela Bert & Friends vydává po třech letech nový singl Night Rider. Novinku doplňuje netradičně animovaný videoklip a je prvním singlem z připravované desky. Ta vyjde na podzim příštího roku. K vydání nového alba kapela chystá 23. listopadu 2024 samostatný koncert v pražském Foru Karlín.

Miro Šmajda zavřený v blázinci

Miro Šmajda vydává se svou kapelou Terrapie emotivní a provokativní klip z prostředí psychiatrické léčebny. Přizval do něj OnlyFans královnu Valérii Holákovou alias Xholakys a sbor Pilsen Voice. Klip k písni Diagnóza vznikal v prostřední ateliéru Hala11, podílel se na něm tým více než padesáti lidí. Přípravy, aranžování a nácvik scén zabraly více než měsíc. "Spojení s Xholakys opravdu skvěle pasovalo do role nespoutané terapeutky, která se taky nakonec zblázní... Vždyť každý z nás má v sobě do jisté míry skrytého cvoka, Vali ani já nejsme výjimky. Jak ona, tak všechny holky z týmu šílených terapeutek zahrály ty dost expresivní role naprosto autenticky," dodává k výsledku Šmajda.

Tereza Mašková jako pohádková Popelka

Píseň Tři oříšky v původním podání od Ivety Bartošové zná většina z nás. S novou verzí jejího podání přichází Tereza Mašková. Klip z nádherně zasněžených českých hor působí příjemně. O režii se postaral tým Jakuba Mahdala.

Fast Food Orchestra oslavují přátelství

Fast Food Orchestra chystají na začátek roku desku Bistro snů. Jako další možnou upoutávku po stejnojmenné písni, Jízdním řádu a Pomeranči přichází s čtvrtou věcí - poklidnou Táhneme to dál. Song je o esenci dlouholetého přátelství, smyslu života, naději a motivaci fungovat dál. Píseň vykresluje dlouholeté přátelské vazby i nepolevování v tom, co člověka baví, co je jeho motorem a vírou ve věci, které dělá. Zároveň se smiřuje s tím, že změna patří k životu, a že je naprosto v pořádku, když se někteří lidé kolem nás rozhodnou vystoupit z kola a vydat se jiným směrem.

Scénář k videoklipu vymyslela kapela společně s Janem Macháčkem, který ho natočil a sestříhal. Produkce se ujala Veronika Malá. Hlavní role se ujali herci Východočeského divadla v Pardubicích Zdeněk Rumpík a Bohumil Kos.  Příběh ukazuje partu starších kamarádů, kteří se rozhodli jednomu z nich uspořádat narozeninový večírek a oslavit tak společné dlouholeté přátelství.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Markéta Kolínská (Harlej), Lukáš Matoušek (Poetika)
Témata: Harlej, Poetika, Dannie Ella, Andr3as,Tereza Mašková, Miro Šmajda, Bert & Friends

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít