Aneta Langerová je nominovaná na Evropské nezávislé album roku

Vydáno 27.01.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Pořadatelé ankety IMPALA 2020 zařadili loňské album Anety Langerové do nominace mezi Evropská nezávislá alba roku 2020. Zpěvačka bude bojovat o vítězství spolu s dalšími 24 deskami, které se liší svými žánry a jazyky a dobře tak ilustrují diverzitu evropského nezávislého hudebního trhu.

Aneta Langerová je nominovaná na Evropské nezávislé album roku Aneta Langerová je nominovaná na Evropské nezávislé album roku

Výkonná předsedkyně správní rady IMPALA Helen Smith k vyhlášení nominací uvedla: „Letošní užší výběr obsahuje pětadvacítku úžasných a hudebně rozmanitých alb! Je to skvělá příležitost upozornit na nezávislé umělce pocházející z celé Evropy. Rok 2020 byl těžkým rokem a tento užší výběr je povzbuzením pro nový začátek.“  O vítězi bude rozhodnuto v únoru letošního roku.

ROZHOVOR | Aneta Langerová: Slunce je pro mě symbol věčného života

„Koncem loňského roku jsme oslovili naše členy, kterými jsou česká nezávislá hudební vydavatelství, ale i nečleny, aby nominovali album domácího interpreta, které bylo českým nezávislým labelem vydáno v roce 2020. To byly hlavní předpoklady pro splnění podmínek nominace, “ uvedl manažer Platformy Matěj Burda.

„Z došlých přihlášek se následně hlasováním v Platformě rozhodlo o nominaci nového alba Anety Langerové. Myslíme si, že právě album Dvě slunce díky svým originálním nadčasovým písním má šanci uspět v mezinárodní konkurenci a být tím nejlepším aktuálním reprezentantem české nezávislé scény.“ 

TZ, foto: promo
Témata: Aneta Langerová, Evropské nezávislé album roku, IMPALA

zavřít