Britští rockeři Kasabian jsou po Stingovi další hvězdou Metronome festivalu v Praze

Vydáno 26.01.2017 | autor: redakce

Jedna z nejúspěšnějších britských rockových kapel současnosti Kasabian bude po Stingovi další hvězdou druhého ročníku Prague Metronome Festivalu. Ten se letos uskuteční od 23. do 24. června na pražském Výstavišti.

Britští rockeři Kasabian jsou po Stingovi další hvězdou Metronome festivalu v Praze Kasabian budou headlinery Metronome festivalu v Praze

"Kasabian se hlásí k odkazu rock'n'rolových kapel 60. let. Mixem těchto vlivů s elektronikou a současným kytarovým přístupem si dokázali vytvořit svůj originální styl. Nechybí jim ani ocenění za nejlepší desky či nejlepší živá vystoupení. Takže se můžeme těšit na velký zážitek a příval energie. O jejich popularitě svědčí i to, že na jejich samostatný loňský koncert v Británii dorazilo 50 000 fanoušků," říká hlavní dramaturgyně Barbora Šubrtová.

LIVE: Kasabian vzdali na Colours Of Ostrava hold výtečné St. Vincent

Kasabian jsou současným hudebním fenoménem, který vyvrací tvrzení o konci éry britské kytarové muziky. Jejich odpovědí na tyto názory je série neuvěřitelně úspěšných alb, vyprodaných stadionů a nespočet festivalových zářezů na pozici headlinera. "Kasabian se z dance-rockových outsiderů vypracovali v jedno z největších rockových uskupení v Británii. Jejich letošní rok se ponese ve znamení nové desky a očekáváme, že přijedou ve vrcholné formě," doplňuje Šubrtová.

Kapela původně přišla na svět v roce 1997 pod názvem Saracuse. A ačkoli první nahrávky již pod novým jménem vznikaly na konci 90. let, svůj eponymní debut kapela vydala až v roce 2004. Na popularitě pak získávala díky sérii úspěšných singlů, které ji vynesly do širšího povědomí. Druhé album Empire už debutovalo na prvním místě UK Album Chart a obsahovalo další řádku hitů. Třetí deska  se jmenovala West Ryder Pauper Lunatic Asylum, poté ještě následovaly nahrávky Velociraptor a zatím poslední 48:13. 

vložte odkaz, text nemažte

Prague Metronome Festival je nový mezinárodní hudební festival, který se koná v centru Prahy a nabízí 40 koncertů nejzajímavějších mezinárodních hvězd v kombinaci s tím nejlepším z české hudební scény. Loni poořadatelé přivezli Iggyho Popa, Foals, The Kooks, Ivana Krále či Jiřího Suchého. Prvním oznámeným headlinerem se koncem loňského roku stal jeden z nejpopulárnější světových hudebníků Sting, který tak v Česku stane poprvé na festivalovém pódiu. Britský umělec do Prahy přijede s aktuálním albem 57th & 9th.

Až do 14. února 2017 lze dvoudenní vstupenku pořídit za 1690 Kč v předprodejních sítích Ticketportal, GoOut a TicketLIVE.

tz, jm, foto: archiv, Jaroslav Kutheil (Metronome 2016)

Témata: Kasabian, Metronome festival, Sting, festivaly

zavřít