LIVE: Sting v Praze rozdával úsměvy a bohaté dávky čirého muzikantství

Vydáno 24.06.2017 | autor: David Stoklas

Dost bylo hudebních hvězd, co se vlivem slávy utopily ve vlastní pýše. Zpěvák a baskytarista Sting na pražském Metronome festivalu předvedl, že vřelý projev v kombinaci s řemeslně přesným hudebním projevem je zkrátka sázka na jistotu.

LIVE: Sting v Praze rozdával úsměvy a bohaté dávky čirého muzikantství LIVE: Sting v Praze rozdával úsměvy a bohaté dávky čirého muzikantství. Foto: Vojta Florian


STING
METRONOME FESTIVAL, PRAHA
23. 6. 2017

Stinga zná snad každý. Najdou se sice takoví, kteří zarytě říkají, že jim toto jméno nic neříká. Nicméně jeho skladby už poměrně dlouhou dobu okupují rádiový éter. Snad všechny velké hity zazněly i během jeho devadesátiminutového vystoupení. Nenasytné publikum z britského hudebníka dokonce dostalo i druhý přídavek. Nevypadalo to ale, že by se Sting musel do něčeho nutit. Od samého začátku na něm bylo vidět, že je v Praze rád. A Praha byla samozřejmě velice ráda, že je tu Sting.

První den Metronome festivalu: Hlavní hvězdou byl Sting, vystoupili i Monkey Business nebo Ewa Farna

OPRÝSKANÁ BASKYTARA

Zpívající baskytarista je ve světě popu a rocku vskutku anomálie. Mít na starosti rytmický nástroj a do toho dostávat ze svých hlasivek maximum, je pro některé hudebníky takřka nemožné. Pro Stinga to není žádný problém. Během vystoupení navíc tu a tam odložil svého oprýskaného čtyřstrunného Fendera a koncert zpestřil melodiemi klasické kytary. Navíc se při tom všem mohl spolehnout na hudebníky, co mu stáli za zády.

EMOCE VS. PŘESNOST

Řemeslná přesnost a dokonalá sehranost zpěváka a doprovodné kapely však tvořila pouze polovinu celkového dojmu. Kdyby přišel a bez jakéhokoliv projevu emoce do publika vypálil připravený setlist, nejspíš by s koncem jeho koncertu přišly i rozpaky. Naštěstí však Sting potvrdil pověst příjemného chlapíka. Dávky úsměvů bez kýče. Vřelost, objetí a nálože rádiových tónů. I přes jeho věhlas uspokojil pražské publikum pouze esencí hudby jako takové. Bez okázalých gest. Víc nebylo potřeba.

Pražským Výstavištěm zněl pop-rock s příměsí lidskosti. Přičemž obě složky byly v dokonalé rovnováze. Musíme ocenit, že se jeho vystoupení neomezilo pouze na necelou hodinu, jak bývá většinou festivalovým koloritem. Devadesát minut bylo akorát.

Všichni slyšeli skladby, které potřebovali slyšet. Nostalgie Stingových hitů prostě funguje. A fungovat bude. I proto byla radost znovu slyšet Desert Rose, Englishman In New York a mnoho dalších.

Metronome festival na pražském Výstavišti pokračuje v sobotu, hlavní hvězdou druhého dne budou Kasabian

text: David Stoklas, foto: Vojta Florian

Témata: Sting, Metronome festival, festivaly

4,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít