Circus Brothers vydávají album #VJERŽIM. Pokřtí ho spolu s maďarskými Bohemian Betyars

Vydáno 14.02.2018 | autor: redakce

Circus Brothers v roce 2017 objeli velkou část zásadních festivalů i menší akce po celé České republice. Následovalo podzimní klubové turné s kapelou Fast Food Orchestra a teď přichází očekávané nová album s názvem #VJERŽIM. Křest proběhne za podpory maďarských Bohemian Betyars, kteří dobývají Evropu.

Circus Brothers vydávají album #VJERŽIM. Pokřtí ho spolu s maďarskými Bohemian Betyars Circus Brothers vydávají album #VJERŽIM. Pokřtí ho spolu s maďarskými Bohemian Betyars

Skupina si v roce 2017 prošla mnoha změnami, včetně nového frontmana i názvu. Prakticky od začátku roku už ale obrážela kluby a festivaly pod názvem Circus Brothers s frontmanem Eliášem Jeřábkem. Fanoušci ji mohli vidět na akcích jako třeba Mezi ploty, Rock for People, Soundtrack Festival, Brod 1995, Rock for Churchill, Mighty Sounds, Znojemské a Pálavské vinobraní nebo třeba Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Zkrátka ale nepřišli ani návštěvnící nejrůznějších městských slavností. Úspěšný rok zakončilo klubové turné s kapelou Fast Food Orchestra, v rámci kterého společně obě kapely navštívily 13 klubů.

VIDEOPREMIÉRA: Circus Brothers přispěchají v následujících dnech s novým albem. Podívejte se na klip Gas, Gas

"Celý rok bylo jasné, že nám chybí cédéčko. Fanoušci se po něm ptali skoro na každý akci. Dali jsme si záležet a výsledek nás tak překvapil, že nakonec #VJERŽIM vydáváme jako plnohodnotnou desku. Dlouho jsme pracovali na co nejlepším zvuku a teď je to znát," popisuje vznik alba zakladádající člen Martin Sedlák.Album #VJERŽIM obsahuje devět tracků, z čehož poslední je remix od DJ Le Petit Nicolas. Dále se na albu podíleli hosté, kteří s Circus Brothers dlouhodobě spolupracují - Michal Grombiřík, The Priester Sisters a členové kapely MoveBreakers (Alena Krejčová a Antonio Cammarata Ph.D.). Nahrávky vznikly ve studiích 3bees studio a Harmy Music Records. O mix a mastering se postaral Aleš Hyvnar. Album je vydáno ve vlastním nákladu Circus Brothers. Fanoušci si ho mohou pořídit fyzicky na koncertech nebo objednat na www.merchshop.cz. K nalezení je také v celosvětové online distribuci na platformách jako iTunes, Google Play, Spotify atd.

NÁZEV JAKO INTERNÍ VTIP

Nechybí ani nezbytný videoklip. Hlavní přednostní kapely je energie živých koncertů, a tak se Circus Brothers rozhodli
natočit video k písni Gas, Gas na jednom z nich. "Minulej rok byl hroznej tlak! Ale člověk musí věřit a většinou to pak dobře dopadne. Taky chceme poděkovat všem kámošům, kapelám, pořadatelům a fanouškům za to, že nám věří a stojí při nás. Konkrétní podoba slova VJERŽIM vznikla jako interní vtip, kterej jsme se rozhodli interním zachovat," vysvětlil název nového alba frontman Eliáš Jeřábek.Křest alba #VJERŽIM proběhne v rámci turné s maďarskou kapelou Bohemian Betyars. Toto unikátní spojení, představující mezinárodní směs disco-balkanu, lidového punku i východního folklóru, mohou fanoušci vidět 17.4. v Praze (Lucerna Music Bar), 18.4. v Brně (Eleven Club), 27.4. v Miskolci (Helynekem) a 28.4. v Budapešti (Garden Kobuc).

"Minulý rok jsme hráli skoro všude. Došli jsme k názoru, že je potřeba trochu zvolnit. Také se chceme podívat do zahraničí. Obecně spolupráce se zahraničními partnery je pro nás hlavním bodem nadcházejících měsíců," doplnil plány formace její manažer Martin Brož. Kromě toho členové Circus Brothers připravují nejen pro své fanoušky další novinky, které představí už v prvním pololetí tohoto roku. 

Témata: Circus Brothers, #VJERŽIM, Bohemian Betyars

zavřít