Další hřebík do rakve AC/DC: Basák Cliff Williams to po turné balí

Vydáno 09.07.2016 | autor: redakce

Už tak poslepovaná současná sestava AC/DC dostane zřejmě další trhlinu. Dlouholetý baskytarista Cliff Williams totiž prohlásil, že až kapela dokončí turné k albu Rock Or Bust, stáhne se do ústraní. Nahrávání ani koncertování se už účastnit nechystá. 

Další hřebík do rakve AC/DC: Basák Cliff Williams to po turné balí Cliff Williams se s AC/DC rozloučí. Foto: Nicola Bernard

Williams, který hrál v kapele od roku 1977 a zažil s ní nejslavnější éru, svým rozhodnutím reaguje na současné poměry uvnitř AC/DC. Ti se v poslední letech doslova rozkládají. Spoluzakladatel Malcolm Young musel s hraním skončit před dvěma lety kvůli diagnostikované demenci, Phil Ruud vystoupil poté, co byl obviněn z vraždy. V průběhu amerického turné se dalších koncertů musel na doporučení lékařů zříct i frontman Brian Johnson, který má potíže se sluchem. 

LIVE: AC/DC v Praze: Zkrocení zlého muže aneb Každý je nahraditelný

"Žil jsem tím čtyřicet let, ale po skončení turné s koncertováním a nahráváním končím. Ztratili jsme Malcolma, Phila a teď Briana a je to najednou úplně jiné. Cítim v kostech, že jsem se rozhodl správně," uvedl Cliff. 

vložte odkaz, text nemažte

Z nejslavnější sestavy tak nejspíš zbude už jen kytarista Angus Young. Nebo se snad pekelná lokomotiva jménem AC/DC po třiačtyřiceti letech blíží do cílové stanice? Moudřejší možná budeme po odehrání posledních deseti koncertů z Rock Or Bust Tour. Zbývající zastávky proběhnou koncem srpna a v průběhu září, za mikrofon se stejně jako nedávno v Praze postaví Axl Rose.

rollingstones.com, jm

Témata: AC/DC, Cliff Williams, Brian Johnson, Axl Rose, Malcolm Young, Angus Young, Phil Ruus

zavřít