David Gilmour se po osmi letech vrátí na pódia, oznámil koncerty v Londýně

Vydáno 04.05.2024 | autor: iREPORT

Jen týden poté, co oznámil David Gilmour vydání nového alba, ohlásil také návrat na pódia. Už v říjnu ho čeká hned šest koncertů, které se uskuteční v Royal Albert Hall v Londýně. Zda se poté vydá i jinam do Evropy, zatím zůstává tajemstvím.

David Gilmour se po osmi letech vrátí na pódia, oznámil koncerty v Londýně David Gilmour se po osmi letech vrátí na pódia, oznámil koncerty v Londýně

David Gilmour vydá už v září své nové sólové album Luck And Strange. Spolupracoval na něm jak s manželkou Polly Samson, tak s řadou významných hudebníků. Nechybí mezi nimi Gilmourův dlouholetý spoluhráč a baskytarista Guy Pratt či Roger Eno, bratr známějšího producenta Briana. Nahrávka vznikala v období posledních pěti měsíců.

David Gilmour z Pink Floyd vydal cover skladby Leonarda Cohena

Album bude obsahovat cekem osm nových písní. Jako první singl již Gilmour představil skladbu The Piper 's Call, jejímž ústředním tématem je smrtelnost. Doprovází ho jednoduchý videoklip, v němž se střídají záběry z natáčení ve studiích v Astorii a v Brightonu a z Elyské katedrály, která bývá zařazována mezi nejpůsobivější stavby středověku.

Novou desku Gilmour poprvé naživo představí na podzim v Londýně. Ve dnech 9., 10., 11., 12., 14. a 15. října ji přehraje fanouškům v Royal Albert Hall. Zda půjde o jediné koncerty, nebo na ně naváže šňůrou, zatím nebylo oznámeno.

Luck And Strange bude první deskou zpěváka za posledních devět let. Od vydání Rattle That Lock zároveň nekoncertoval, fanoušci jsou tak plní očekávání.

red, foto: IG Polly Samson, FB Davida Gilmoura, Sony Music
Témata: David GilmourPink Floyd, Luck And Strange, Royal Albert Hall

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk
zavřít