Koncerty v Londýně to nekončí. David Gilmour se chystá i do Itálie a USA

Vydáno 15.05.2024 | autor: iREPORT

David Gilmour dávkuje svým fanouškům informace hezky postupně. Nejdříve oznámil vydání nového alba, krátce na to i šest koncertů v Londýně. Jimi to ale nekončí. Na podzim zamíří do Itálie i Spojených států amerických.

Koncerty v Londýně to nekončí. David Gilmour se chystá i do Itálie a USA Koncerty v Londýně to nekončí. David Gilmour se chystá i do Itálie a USA

Kytarista a zpěvák David Gilmour míří do Itálie a USA. Na podzim odehraje šest speciálních koncertů na stadionu Circus Maximus v Římě, a to ve dnech od 27. září do 3. října, a čtyři show v zámoří. Člen Pink Floyd se nejdříve představí 29. a 30. října v Los Angeles. Poté se přesune do New Yorku, kde vystoupí 4. a 5. listopadu v Madison Square Garden.

David Gilmour se po osmi letech vrátí na pódia, oznámil koncerty v Londýně

Gilmour své fanoušky neustále drží v napětí. Nejdříve oznámil pouze vydání nového alba. Jmenovat se bude Luck and Strange a vyjde letos v září. Hudebník na něm spolupracoval mimo jiné s manželkou Polly Samson či se svým dlouholetým spoluhráčem – baskytaristou Guyem Prattem, nebo s Rogerem Enem, bratrem producenta Briana.

Na začátku května představil úvodní singl z desky The Piper 's Call, který doprovází videoklip natáčený ve studiích v Astorii a v Brightonu. Zároveň s jeho vydáním oznámil sérii šesti podzimních londýnských koncertů, které odehraje 9., 10., 11., 12., 14. a 15. října v Royal Albert Hall.

Nabízí se tak otázka, zda Gilmour neplánuje svoje – nyní už můžeme říci turné – rozšířit i do jiných zemí. Především fanoušci v Evropě by ho jistě přivítali s otevřenou náručí. Uvidíme tedy, zda nás muzikant za pár dní znovu nepřekvapí.

red, foto: IG Polly Samson, FB Davida Gilmoura, Sony Music
Témata: David GilmourPink Floyd, Luck And Strange, Royal Albert Hall

zavřít