David Gilmour z Pink Floyd vydal cover skladby Leonarda Cohena

Vydáno 25.03.2021 | autor: redakce

David Gilmour není na svých sociálních sítích příliš aktivní a pokud už něco sdílí, jde většinou o fotografie či videa související s jeho rodinou. Výjimkou není ani nedávno zveřejněný cover písně Bird On The Wire Leonarda Cohena, který bývalý kytarista Pink Floyd zazpíval se svou dcerou.

David Gilmour z Pink Floyd vydal cover skladby Leonarda Cohena David Gilmour z Pink Floyd vydal cover skladby Leonarda Cohena

Vystoupením s písní Bird On The Wire zpěváka Leonarda Cohena si David Gilmour získal své příznivce už minulý rok v květnu, když ji zahrál během oslavy vydání knihy A Theater for Dreamers manželky Polly Samson.

Pink Floyd se už na pódia nevrátí. "Skončili jsme," vyvrátil spekulace David Gilmour

Dosud z loňského livestreamu existovaly pouze nekvalitní nahrávky, což nyní někdejší zpěvák a kytarista Pink Floyd napravil a video z vystoupení, během něhož ho pěvecky a hraním na harfu doprovázela dcera Romany, zveřejnil na všechny své sociální sítě.

Rozhodl se tak učinit při příležitosti vydání reedice manželčiny novely, kterou si nově budou moci příznivci zakoupit v balíčku rovnou s Gilmourovým albem obsahujícím čtyři písně. Do prodeje půjde už 15. dubna za cenu přibližně dvou set korun.

Fanoušci Pink Floyd se krom toho mohou těšit na zrestaurovaný koncertní záznam Live At Knebworth. V roce 1990 Floydi triumfálně završili tento britský festival, jehož se mj. účastnili také Phil Collins, Paul McCartney, Eric Clapton nebo Elton John. Nahrávka vyjde poprvé na CD, 2LP a digitálních platformách 30. dubna.

red, foto: archiv iREPORT, Sony Music
Témata: David Gilmour, Pink Floyd, Romany Gilmour, Polly Samson

zavřít