Film Karel představuje oficiální upoutávku. Slibuje jedinečný pohled do soukromí českého slavíka

Vydáno 14.09.2020 | autor: Andrea Štipčáková

V říjnu tomu bude rok, co svět opustil jeden z nejvýraznějších českých zpěváků posledního století, Karel Gott. Ten během svých posledních měsíců natáčel společně s režisérkou Olgou Malířovou Špátovou snímek, v němž zavzpomínal na nejdůležitější okamžiky svého nejen profesního života. Film s příznačným názvem Karel zamíří do kin už 15. října a nyní představuje svou oficiální upoutávku.

Film Karel představuje oficiální upoutávku. Slibuje jedinečný pohled do soukromí českého slavíka Film Karel představuje oficiální upoutávku. Slibuje jedinečný pohled do soukromí českého slavíka

„Začíná to v roce šedesát jedna. Gott Karel, naprosto špatná pracovní morálka. A měl jste dvojku z chování a čtyřku z píle,“ prozrazuje o českém několikanásobném Zlatém slavíkovi upoutávka k jeho životopisnému filmu, v rámci jehož natáčení zamířil zpět mimo jiné i na konzervatoř, kde v 60. letech studoval.

Karel Gott - Sinatra Východu, který kromě domácího publika zpíval i pro Němce, Kanaďany nebo Japonce

Režisérka Olga Malířová Špátová na snímku pracovala poslední dva roky, tedy i během posledních měsíců Gottova života. „Myslím, že právě skutečnost, že procházel těžkou nemocí, je důvodem k tomu, že byl Karel ve svých názorech na život otevřený a pokorný,“ říká.

Snímek odhaluje Gottův rodinný život, jeho nadhled a humor, nevyhýbá se ale ani boji s nemocí. „S podporou obětavé lásky své ženy Ivanky zápasil s nemocí statečně. Jsem vděčná, že jsem s ním mohla strávit celý rok života ve chvílích šťastných a dojemných, ale i nelehkých,“ dodává režisérka.

Zpěvák se ve filmu vydává po stopách svého života na místa, která sehrála v jeho životě důležitou roli. Odhaluje neznámé zákulisí koncertů, i svůj život s rodinou a soukromí, které si jinak snaží s pokorou a láskou chránit. Díky upřímné otevřenosti Gotta mohou diváci vidět autentický a jedinečný filmový portrét, plný nečekaných vzpomínek. „Náš film nesmí být nuda,“ říkal během natáčení Gott režisérce, která využila i množství málo známých archivních materiálů.

TOP 10 hudebních osobností, které zemřely v roce 2019: Karel Gott, Marie Fredriksson nebo Věra Bílá

Film Karel představí zpěváka na ploše dlouhé 127 minut. Během natáčení vzniklo ohromné množství vzácných filmových scén, dát snímku výslednou podobu byl proto extrémně složitý a náročný úkol. „První střih měl přes sedm hodin,“ vzpomíná na těžké chvíle při dokončování ve střižně Špátová.

Film obsahuje řadu málo známých archivních materiálů a samozřejmě v něm znějí i slavné Gottovy písně. U příležitosti uvedení filmu vydává Supraphon na 2CD a v digitálních formátech soundtrack, který obsahuje jejich originální nahrávky.

TZ

Témata: Karel Gott, Ivana Gottová, Olga Malířová Špátová, Bontonfilm

zavřít