GusGus jsou dalšími hvězdami pražského Metronome festivalu

Vydáno 04.05.2017 | autor: redakce

Chameleoni elektronické muziky GusGus se koncem června představí českému publiku na Metronome festivalu na pražském Výstavišti. Spolu s DJ Solomunem budou headlinery elektronického programu vedle hlavních festivalových hvězd Stinga nebo Kasabian.

GusGus jsou dalšími hvězdami pražského Metronome festivalu GusGus jsou dalšími hvězdami pražského Metronome festivalu

Islandské uskupení GusGus vzniklo v roce 1995 jako filmové a herecké uskupení, které se ovšem v průběhu dalších let proslavilo hlavně hudbou. V podstatě není žánr, do kterého by se na poli elektroniky na svých devíti studiových albech pod legendárním labelem 4AD alespoň na chvíli neponořili. Od triphopových začátků na eponymním debutu a průlomovém Polydistortion, přes house, trance, šest let staré technem protkané album Arabian Horse až po poslední synth popem okořeněné Mexico, díky kterému jsme je mohli v Čechách naposledy vidět před necelými třemi lety v MeetFactory - tohle všechno jsou GusGus.

Metronome festival umožní kempovat v centru Prahy. Po koncertě Stinga můžete spát ve stanu na Výstavišti nebo ve Stromovce

Taky proto o sobě tahle parta, ve které se za těch dvacet let vystřídalo na desítku muzikantů (mj. třeba známá Emilíana Torrini), mluví spíše jako o umělecké skupině. Na letošek chystá své desáté album, které určitě zčásti představí i v Praze.

vložte odkaz, text nemažte

GusGus se na Metronome Festivalu představí v rámci Moon Stage vedle jednoho z nejslavnějších současných DJs - DJ Solomuna, původem balkánského umělce, který se zapsal na scéně světové house music. Diváci se dál mohou těšit na britské Young Fathers, ověnčené prestižní cenou Mercury Prize, etiopskou zpěvačku Ester Radu, anglický objev SHELLS, nizozemské psychedelické rockery Birth of Joy nebo indie elektroniku Garden City Movement z Tel Avivu, jejichž hudba byla zařazena do soundtracku v současné době velice populárního seriálu 13 Reasons Why.

Již před časem Metronome zveřejnil také exkluzivní zahraniční headlinery: Stinga, jenž právě absolvuje úspěšné celosvětové turné k novému albu 57th & 9th, Kasabian, kteří do Prahy dorazí s velmi očekávanou novinkou For Crying Out Loud vycházející 5. května.

V prodeji jsou nyní také místa ve stanovém městečku - to kromě komfortního vybavení nabídne hlavně jedinečnou možnost stanovat přímo v centru Prahy, a to hned vedle parku Stromovka. Místo pro jeden stan a dvě osoby vyjde na 300 Kč. Pro návštěvníky jsou také zdarma připravena parkovací místa, ze kterých bude na festival vyhrazena kyvadlová doprava. Tato místa je třeba rezervovat na stránkách www.metronomefestival.cz.

Témata: Metronome festival, GusGus, Sting, Kasabian, festivaly

zavřít