Izraelští fanoušci ženou Siu před soud. Koncert prý odflákla a napálila je

Vydáno 19.08.2016 | autor: Josef Martínek

Tajemná image Australanky Sii, která v posledních letech zásadně zpívá s ukrytou tváří, budí rozruch sama o sobě. Naživo ale skýtá další možnosti, jak rozdělit fanoušky do dvou táborů. Přesvědčila se o tom v Izraeli, kde její podání koncertu místní posluchače rozlítilo natolik, že ji i pořádající agenturu Tandi Productions žalují.

Izraelští fanoušci ženou Siu před soud. Koncert prý odflákla a napálila je Sia vystupuje v paruce s mašlí, tvář skrývá

Co udělala Sia 11. srpna v Tel Avivu špatně? Její koncert trval pouze 65 minut, s diváky nekomunikovala ani slovy, ani gesty, a už vůbec ne pohledem - tvář měla tradičně schovanou pod svou parukou, zpod které byly vidět pouze rty. Během vystoupení stála v koutě pódia a pozornost přenechávala svým tanečníkům.

Sia odhalila tvář: Na koncertě v Coloradu jí paruku odfoukl vítr

Ještě víc ale Izraelce naštvalo, že je nejspíš zpěvačka napálila - přítomní diváci si totiž všimli, že záběry běžící na velkoplošných obrazovkách mnohdy neodpovídaly tomu, co se dělo na pódiu, a byly tedy nejspíš předtočené. Objevily se i názory, že její zpěv byl až příliš dokonalý na to, aby byl živý. Pokud dá soud žalobě zapravdu, mohou pořadatel a zpěvačka přijít až o dva miliony dolarů.

vložte odkaz, text nemažte

Sia v období dva roky staré desky 1000 Forms Of Fear odmítala vystupovat a začala si zakrývat tvář. Zdůvodňovala to tím, že netouží po slávě a nechce si práci tahat do svého osobního života. Její odpůrci v tom však viděli spíš dobře vymyšlený marketingový tah. Na turné vyráží až nyní k desce This Is Acting, která vyšla letos v lednu.

Vystoupení Sii vzbudilo vášnivé diskuze i na maďarském festivalu Sziget. Na sociálních sítích dokonce někteří přihlížející diskutovali, zda vůbec na pódiu stála ona, nebo se pod maskou skrývá dublérka. Druhou část obecenstva ale dle ohlasů její show nadchla. Zdá se tedy, že přijetí netradičního pojetí koncertu v jejím podání záleží spíše na tom, zda jsou fanoušci ochotni jej vnímat jako uměleckou formu, nebo v něm vidí prachsprostý kalkul.

timesofisrael, jm

Témata: Sia, Tel Aviv, Sziget, Maddie Ziegler

zavřít