Jejich hudbu přidávají fanoušci anime do sestřihů. Art metalisté Starset teď zahrají v Rock Café

Vydáno 05.07.2019 | autor: redakce

Jejich song My Demons má na YouTube přes 280 milionů shlédnutí. Jejich skladba Monster se zase umístila na druhé příčce poslechovosti Billboard v sekci rockové songy. Milují je fanoušci mangy a anime. A teď se poprvé ukáží v Čechách.

Jejich hudbu přidávají fanoušci anime do sestřihů. Art metalisté Starset teď zahrají v Rock Café Jejich hudbu přidávají fanoušci anime do sestřihů. Art metalisté Starset teď zahrají v Rock Café

Vše začalo 1. ledna 2013, kdy bylo přijaté poselství z vysílání ze souhvězdí Ophiuchus z roku 2047, které předpovídalo konec lidstva a obsahovalo znalosti, které umožnily vyhnout tomhle osudu. Zpráva byla doručena Dr. Astonovi Wisemu, vedoucímu tajemné společnosti Starset Society, která zahájila řetězovou reakci násilí a obsedantní tajemství, které vyústilo - jak jinak? – v tvorbu čtyřčlenné art-metalové kapely, která má za úkol předat tuto zprávu masám. Tato skupina byla nazývána Starset.

Kapela, která cituje mezi své vlivy Hanse Zimmera, Breaking Benjamin, Sigur Rós, Nine Inch Nails nebo Linkin Park, vydala svůj úspěšný debut „Transmissions“ v roce 2014. Krom výborných umístěních v žebříčcích Billboard (debut na 49. místě billboard 200 nebo 5. místo v top hard rock. Velké díky patří komunitě hráčů počítačových her a anime, které velmi často využívají hudbu Starset do svých sestřihů.

V roce 2017 navázala kapela na svoje předchozí úspěchy deskou „Vessels“, která na Billboard 200 debutovala na 11. místě a singlem „Monster“, který se dlouho držel na 2. místě v žebříčku Billboard Mainstream Rock Songs. V srpnu stejného roku překročil celkový počet views videí s hudbou Starset přes 1 miliardu views na YouTube. Na letošní září je naplánováno vydání třetího alba u společnosti Fearless Records.

V Pražském Rock Café proběhne 25. února 2020 česká premiéra tohoto fenoménu. Lístky se prodávají za 690 Kč, můžete si na vip.starsetonline.com koupit také VIP balíček s přednostním vstupem, podpisy kapely, fotkou s nimi a soukromým akustickým koncertem.

Text: TZ

Témata: Starset, Rock Café, koncert, anime, manga, YouTube

zavřít