Milovníci hudby a sportu, pozor! Šampionát kapel v nohejbalu startuje už ve středu

Vydáno 27.07.2020 | autor: redakce

Tradiční festivaly jsou pro letošek pasé a pro mnohé hudebníky tak může být vrcholem letní sezony Festonda Cup, sportovní klání kapel v nohejbalu. Letošní 16. ročník se uskuteční už ve středu 29. července, akce je přístupná veřejnosti, vstupné se neplatí. Obsazení šampionátu je úctyhodné a startuje se v 11.00 na tenisových kurtech TJ Sokol v pražských Vršovicích. Přijďte fandit!

Milovníci hudby a sportu, pozor! Šampionát kapel v nohejbalu startuje už ve středu Milovníci hudby a sportu, pozor! Šampionát kapel v nohejbalu startuje už ve středu

Toto nehudební setkání hudebníků je provázeno uvolněnou příjemnou atmosférou se zajímavými nejen sportovními výkony. Letos své síly poměří kapely Apple Juice, Trojky, Dirty Blondes, Lety Mimo, Honza Křížek, The Atavists, Post-It, Devils Autumn, Wohnout, Vypsaná fiXa, Švihadlo, Hell Paso, Krucipüsk, DJ Vegy, Medvěd 009, Visací zámek crew, Status Praesents, Five O’clock Tea, Tři sestry, SPS, UDG a Th!s.

Festonda Cup vyhráli Apple Juice, nohejbalové týmy sestavili i Wohnout, Tři sestry nebo UDG

Klání, které nejde moc popsat slovy, ale je potřeba ho zažít, naštěstí nepostihla pandemie. „Dlouho jsme přemýšleli, jestli letos turnaj uspořádat. Odezva od lidí, kteří mají Festondu rádi, ale byla veliká. A jakmile se ukázalo, že je možnost akci uskutečnit, šli jsme do toho.“ říká Roman Korbut zvaný Koráb.

Obhájí loňské vítězství DJ Vegy, či se vrátí na trůn šampióni Post-It? To se dozvíte už brzy. Akci uvádí baskytarista kapely Wohnout Jirka Zemánek, který je zároveň i generálním ředitelem turnaje.

ROZHOVOR | Festonda Cup: Taková koncentrace bohémů se jen tak nevidí

„Pokud chcete vidět vaše hudební oblíbence osobně a pobavit se jejich umění s míčem, neváhejte. Sportu, hudbě a poměřování všeho, co lze poměřovat, zdar!“ dodává Koráb. Kromě napínavých turnajů a nevšedních sportovních zážitků se mohou návštěvníci těšit na bohatou tombolu s netradičními věcmi od zúčastněných kapel, netradiční vyhlášení a after party s dýdžeji a kytarou. Samozřejmostí je spousta smíchu a drinků.

Text: tz, hb, foto: archiv
Témata: Festonda Cup, Vypsaná fiXa, Wohnout

 

zavřít