Nové desky: Debutují Mirai, Diva Baara nebo Niall Horan

Vydáno 16.10.2017 | autor: redakce

Říjnové albové hody pokračují i v druhé polovině měsíce. Debutové album vydávají autoři megahitu Když nemůžeš, tak přidej Mirai, podruhé se představí Ondřej Brzobohatý a své fanoušky se pokusí oslovit i Diva Baara. Ze zahraničních interpretů přispějí Niall Horan nebo Jessie Ware

Nové desky: Debutují Mirai, Diva Baara nebo Niall Horan Nové desky: Debutují Mirai, Diva Baara nebo Niall Horan

Mirai - Konnichiwa

Debutová deska Konnichiwa skupiny Mirai se nahrávala v různých studiích a podíleli se na ní čtyři producenti. Vyjma nikdy neslyšených písní se na ní nachází i hity, například Když nemůžeš, tak přidej nebo Cesta z města. Tematicky se dotýká úniku před stereotypy, lásky a žen, opouštění mládí a jeho bezstarostnosti, ale i transcendentálních úvah či životního prostředí. Na textech se podílel i písničkář Pokáč. Skladby vznikaly jak v punkovém prostředí sklepa, tak i v nejlepších česko-slovenských studiích. Křest proběhne 31. října v Lucerna Music Baru za účasti Ewy Farne.

Nové desky: Návrat Pink po pěti letech, staronový Robert Plant i barevný Beck

 

Ondřej Brzobohatý - Universum

Ondřej Brzobohatý se na druhém albu Universum hudebně pohybuje mezi popem, funky, soulem a jazzem. Písničky nahrál se svými koncertními spoluhráči a hudebními přáteli: bubeníkem Tomášem Kozelkou, saxofonistou Matoušem Kobylkou, baskytaristou Jaroslavem Pokorným a kytaristou Ondřejem Fišerem. Smyčce obstaral Epoque Orchestra pod vedením Vítka Petráška a dechovou sekci vedl Miroslav Hloucal. Jako speciální host si zahrál na Hammondovy varhany frontman skupiny Monkey Business Roman Holý. V duetu Je toho moc s Ondřejem zpívá Marta Jandová a v songu Máme rádi jazz Vojta Dyk.

Nové desky: Vladivojna La Chia nebo Marilyn Manson

 

Niall Horan - Flicker

Niall Horan se do podvědomí veřejnosti dostal jakožto člen kapely One Direction, s kterou po světě prodal více než sedmdesát milionů alb. Nyní představuje sólový debut Flicker. Album produkčně zastřešil především Greg Kurstin (Adele, Sia, Lily Allen, Ellie Goulding, Beck), svoji troškou přispěl ale i Julian Bunetta (One Direction, Fifth Harmony, Colbie Caillat). Na základní verzi desky bude k nalezení deset písní, stejný počet songů nabídne i vinyl. K dispozici bude i deluxe verze, která bude obsahovat celkem třináct songů.

 

Jessie Ware - Glasshouse

Glasshouse je pro Jessie Ware v pořadí třetí deskou. Spolupracovala na ní s renomovaným producentem Benny Blancem, který stojí za nahrávkami Justina Biebera, Rihanny, Eda Sheerana a dalších. Právě Ed Sheeran je spoluautorem skladby Sam's Song, kterou Ware věnovala svému manželovi a která se na desce rovněž objeví. "Stalo se z toho album pro mého manžela a dítě. Je omluvou, přiznáním, vyjádřením lásky, vyznáním... Odhaluje všechny moje obavy a emoce," popsala. V Praze Jessie Ware novinky představí 3. března v Divadle Archa.

 

Diva Baara - Debut

V deseti autorských písních na pomezí popu a jazzu se zpěvačka Bára Vaculíková alias Diva Baara nadnesenou formou drží především ženských témat. Album si aranžovala a produkovala sama za pomoci své doprovodné skupiny. Kmotrovská trojice Emil Viklický, Zdeněk Merta a Petra Černocká pokřtí album Debut 4. listopadu v experimentální prostoru NoD. Vydání alba provází crowdfundingová kampaň na portálu Hithit, která má autorce pomoci s finalizací projektu, křtem a výrobou klipů. Zároveň tak nabízí předprodej desky, lístky na křest, ale zejména exkluzivní odměny.

 


Dále vychází:

  • Courtney Barnett & Kurt Vile - Lotta Sea Lice
  • The Smiths - The Queen Is Dead (Deluxe)
  • Trivium - The Sin And The Sentence
  • Sufjan Stevens - The Greatest Gift (mixtape)
  • Destroyer - Ken
 

Témata: nové desky, Mirai, Ondřej Brzobohatý, Diva Baara, Niall Horan, Jessie Ware

zavřít