O účast na Eurovizi budou bojovat Emma Smetana a Jordan Haj, Elis Mraz nebo Skywalker

Vydáno 07.12.2021 | autor: redakce

Národní kolo Eurovize má sedm soutěžících, konkrétně šest sólistů a jeden duet. O postup na celosvětovou soutěž budou bojovat Emma Smetana s Jordanem Hajem, Elis Mraz, Annabelle, We are Domi, The Valentines, Giudi a Skywalker.

O účast na Eurovizi budou bojovat Emma Smetana a Jordan Haj, Elis Mraz nebo Skywalker O účast na Eurovizi budou bojovat Emma Smetana a Jordan Haj, Elis Mraz nebo Skywalker

Soutěžící národního kola Eurovize oznámila Česká televize v pondělí odpoledne s tím, že hlasování odstartuje v úterý 7. prosince. Už podruhé zkouší štěstí Elis Mraz, která ve skladbě Imma Be bojuje sama se sebou, konkrétně se svým vzhledem a hudebním směřováním.

ROCK BLOG | Eurovize není freak show aneb Pocity z Ahoy areny v Rotterdamu

Usilovat o postup budou také Emma Smetana s životním partnerem Jordanem Hajem, kteří soutěžní song By Now představili již před několika dny. Píseň vznikla na Bali. „Všiml jsem si tam obrovské koncentrace nomádů, lidí, kteří od něčeho utekli a na tomhle ostrově na druhém konci planety hledají nový život, nové lásky, sami sebe. Tak jsem to sepsal do podoby dopisu holce, co od všeho odjela a její bývalá láska se jí ptá, jestli už konečně našla to, co hledala,“ uvedl k duetu Haj.

O diváckou přízeň se budou ucházet také Annabelle, která byla nominována na letošním předávání cen Český slavík na Objev roku, nebo Giudi, jež v současné době žije v Itálii. Prezentuje se á capella zpívanou písní Jezinky, která má být metaforou pro strachy, se kterými se každodenně potýkáme.

Na finále do italského Turína by ráda zamířila také kapela We are Domi, v jejímž čele stojí frontmanka Dominika Hašková, dcera českého hokejového brankáře. Do nominované sedmičky se dále dostaly kapely The Valentines a Skywalker.

red, foto: promo fotografie
Témata: Emma Smetana, Jordan Haj, Elis Mraz, Annabelle, Giudi, We are Domi, The Valentines, Skywalker

zavřít