Precedens vystoupí v Praze na lodi Cargo Gallery, slibuje energii i invenci

Vydáno 06.12.2016 | autor: redakce

Loď Cargo Gallery, která po večerech vítá hudební fanoušky, se vrátila do Prahy, kde opět kotví na pražské Náplavce. Předvánoční program zahrnuje i koncert Precedens, kteří vystupují v obnovené sestavě s Ivou Marešovou. V Cargo Gallery zahrají 6. prosince, předkapelou bude Paisa Gems. 

Precedens vystoupí v Praze na lodi Cargo Gallery, slibuje energii i invenci Precedens v nové sestavě s Ivou Marešovou. Foto: Jana Braunová

Precedens přichází ve výrazně omlazené sestavě špičkových hudebníků s ambiciózním koncertním projektem, kterému vévodí hlas Ivy Marešové. Ta rozhodně není jen náhradou za Báru Basikovou, projevu kapely totiž dala kus ze sebe sama. Zaznějí původní skladby i novinky v podání plném energie a invence. Originalitu písní výhradního autora Martina Němce (Doba ledová, Věž z písku, Soumrak bohů atd.), dravou energii kapely a úchvatný zpěv - to vše slibuje současný Precedens.

Precedens v Plzni: Iva Marešová je dobrou nástupkyní Báry Basikové

Precedens v současnosti vystupují v sestavě:
Iva Marešová – zpěv
Martin Němec – klávesy
Pavel Nedoma - klávesy
Jan Šobr – kytara
Martin Ivan – basová kytara
Radek Doležal – bicí

vložte odkaz, text nemažte

Paisa Gems jsou hudebním prostorem vyklenutým mezi progresivní multižánrovou hrou s hudbou a rockovým písničkářstvím. Další rozměr hudebnímu prostoru dodávají texty Václava Adama, které podtrhují velmi obrazné a místy až snově abstraktní vyznění. Hudba je dílem kytaristy a zpěváka Romana Hampachera, s nímž krajinné trio vytvářejí basista Roman Džačár a bubeník Jan Červenka, kteří spolu již v minulosti působili v několika progresivně jazzrockových formacích. Výhled do hudební krajiny rámují vzdálené obrysy například The Police nebo Yes, celý kraj je však daleko členitější a pestřejší.

tz, jm, foto: Jana Braunová

Témata: Precedens, Iva Marešová, koncerty, Paisa Gems

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít