Rozmarné hudební léto odstartuje v červnu. Pod širým nebem v Praze zahrají Michal Prokop, Buty a další

Vydáno 27.05.2020 | autor: redakce

Už vám chybí živé hraní a společenský kontakt s přáteli? Pořadatelům koncertů i hudebníkům také, a proto přichází s projektem, kterým hodlají přes léto udělat radost fanouškům. Rozmarné hudební léto startuje už 4. června vystoupením Michala Prokopa & Framus Five v pražských Žlutých lázních. Následovat bude koncert Buty 17. června na stejném místě. 

Rozmarné hudební léto odstartuje v červnu. Pod širým nebem v Praze zahrají Michal Prokop, Buty a další Rozmarné hudební léto odstartuje v červnu. Pod širým nebem v Praze zahrají Michal Prokop, Buty a další

Jak dobře víme, v čase koronovirové krize byla zrušena, resp. na příští rok odsunuta dlouhá řada festivalů i velkých koncertů. To ale neznamená, že posluchači živé hudby musejí nutně trpět nedostatkem. Ukázat, že "možnosti tu jsou", jak praví klasik, hodlá série Rozmarné hudební léto na několika místech v Praze v průběhu celého léta.

VIDEOROZHOVOR: Michal Prokop - Pracuji na novém albu, i když kmotřička smrt vyčistila řady mých spolupracovníků

Lokality koncertů budou kapacitně i hygienicky přizpůsobeny aktuální situaci. Zároveň bude primárním přáním pořadatelů, aby si návštěvníci na těchto akcích užili maximální komfort a pohodu. Agentura Joe's Garage Live může v tomto ohledu stavět na dlouholetých bohatých zkušenostech, které má s pořádáním koncertů i ze spolupráce na festivalech různých velikostí."Vstupenky v limitovaných počtech aktuálně povolených kapacit na jednotlivé termíny jsou nyní v prodeji. Na první dva koncerty je zatím k dispozici 250 vstupenek. V případě, že by zájem o ně převýšil omezené počty, jsme připraveni divákům nabídnout rezervaci vstupenek. A kdyby se situace vyvíjela pozitivně a kapacita byla navýšena, budeme je prodávat podle pořadí rezervací.

V běžné situaci prázdninového hudebního provozu není zvykem, aby v Praze mohl člověk zažít v komorní atmosféře top kvalitní hudební produkce pod širým nebem. Letos tomu bude jinak: hudební scéna i diváci budou přes toto rozmarné léto potřebovat aspoň trochu uvolnění. Proto si myslíme, že naše nabídka účastníky plánovaných akcí potěší," říká Štěpán Rückl z agentury Joe's Garage Live.

V tuto chvíli je jasné, že "slavnostní výkop" Rozmarného hudebního léta provede 4. června ve Žlutých lázních Michal Prokop & Framus Five, následovat budou o čtrnáct dní později, 17. června, na témže místě Buty. "Připravujeme i další akce a budeme se snažit rozšířit je o další lokace," dodává Štěpán Rückl.Rozmarné hudební léto připravuje Štěpán Rückl z agentury Joe's Garage ve spolupráci s Davidem Gaydečkou a Martinem Voňkou, producenty akcí United Islands of Prague a Metronome Prague a s výtvarníkem Pavlem Šťastným ze studia Plechárna Design Factory, který navrhl logo a vizuální styl celé koncertní série.

Program jednotlivých akcí bude aktualizován na webu www.hudebnileto.cz. Vstupenky na první akce jsou k dostání v síti GoOut. 

Michal Prokop a Framus Five budou také koncertními hosty Hudebních cen Žebřík - 9. října v DEPO2015 v Plzni.

tz, jm, foto: archiv iReportu

Témata: Rozmarné hudební léto, Michal Prokop, Buty

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk
zavřít