Scorpions se opět vrátí do České republiky, v prosinci zahrají v Ostravě

Vydáno 27.03.2017 | autor: redakce

Německá skupina Scorpions se do České republiky vrací pravidelně, naposledy se představila loni v Praze. Také v Ostravě zazní v prosinci největší hity déle než 50 let trvající kariéry rockové legendy. 

Scorpions se opět vrátí do České republiky, v prosinci zahrají v Ostravě Scorpions se opět vrátí do České republiky, v prosinci zahrají v Ostravě

Německá skupina Scorpions vznikla v roce 1965 zprvu jako žákovský soubor, který založil Rudolf Schenker. Profesionálně byli Škorpióni založeni v Hannoveru až v roce 1969. Zakládající sestavu Scorpions tvořil doprovodný kytarista, zpěvák Rudolf Schenker, kytarista Karl- Heinz Follmer, baskytarista Lothar Heimberg a bubeník Wolfgang Dziony. V roce 1971 Follmera nahradil Rudolfův mladší bratr, skvělý kytarista Michael Schenker, a ke skupině se přidal zpěvák Klaus Meine.

LIVE: Padesátiletý hurikán Scorpions udeřil v Praze. A smetl vše, co stálo v cestě

Po vydání debutového alba Lonesome Crow Michael Schenker v roce 1973 přestoupil ke slavnější anglické formaci UFO a o rok později již ze základní sestavy zůstal jen rytmický kytarista Rudolf Schenker a vokalista Klaus Meine. Oba pak natrvalo zůstali vůdčími osobnostmi Škorpiónů. Za svoji kariéru si Scorpions vyzkoušeli rozmanité metody tvorby - od spolupráce s Berlínskou filharmonií, přes elektronické experimenty na albu Eye II Eye, až po čistě akustickou desku Acoustica.

vložte odkaz, text nemažteSvých nahrávek prodali více jak 100 milionů. Mezi jejich největší hity patří hymnické Wind of Change, Rock Like a Huricane nebo Still Loving You, a právě tyto skladby nesmí na žádném koncertě Scorpions chybět. Stejně tak tomu bude i na ostravském koncertě.

Předprodej pro veřejnost bude zahájen 29. března, vstupenky budou stát v rozmezí od 850 do 1 490 Kč. 

Témata: Scorpions, rock, Ostrava

zavřít