Scorpions zahrají v Ostravě v novém termínu v červnu

Vydáno 08.12.2017 | autor: redakce

Němečtí Scorpions oznámili nový termín zrušeného ostravského koncertu, který se měl původně v Ostravar aréně odehrát 3. prosince. Fanoušci se legendární kapely nakonec dočkají 6. června příštího roku. 

Scorpions zahrají v Ostravě v novém termínu v červnu Scorpions zahrají v Ostravě v novém termínu v červnu

Německá skupina Scorpions vznikla v roce 1965 zprvu jako žákovský soubor, který založil Rudolf Schenker. Profesionálně byli Škorpióni založeni v Hannoveru až v roce 1969. Zakládající sestavu Scorpions tvořil doprovodný kytarista, zpěvák Rudolf Schenker, kytarista Karl- Heinz Follmer, baskytarista Lothar Heimberg a bubeník Wolfgang Dziony. V roce 1971 Follmera nahradil Rudolfův mladší bratr, skvělý kytarista Michael Schenker, a ke skupině se přidal zpěvák Klaus Meine.

LIVE: Padesátiletý hurikán Scorpions udeřil v Praze. A smetl vše, co stálo v cestě

Po vydání debutového alba Lonesome Crow Michael Schenker v roce 1973 přestoupil ke slavnější anglické formaci UFO a o rok později již ze základní sestavy zůstal jen rytmický kytarista Rudolf Schenker a vokalista Klaus Meine. Oba pak natrvalo zůstali vůdčími osobnostmi Škorpiónů. Za svoji kariéru si Scorpions vyzkoušeli rozmanité metody tvorby - od spolupráce s Berlínskou filharmonií, přes elektronické experimenty na albu Eye II Eye, až po čistě akustickou desku Acoustica.Svých nahrávek prodali více jak 100 milionů. Mezi jejich největší hity patří hymnické Wind of Change, Rock Like a Huricane nebo Still Loving You, a právě tyto skladby nesmí na žádném koncertě Scorpions chybět. Stejně tak tomu bude i na ostravském koncertě.

Vstupenky zakoupené na původní termín jsou platné. Poslední lístky na nový termín seženete v síti Ticketpro 

Témata: Scorpions, rock, Ostrava

zavřít