Vladimír Mišík ukončil svou koncertní kariéru

Vydáno 24.03.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Vladimír Mišík končí s koncertováním. Právu to potvrdil jeho manažer Šimon Kotek, který uvedl, že se tak zpěvák rozhodl vzhledem ke svému zdravotnímu stavu.

Vladimír Mišík ukončil svou koncertní kariéru Foto: Tomáš Fan

„Každý koncert je pro něj vysilující. Zatím jsme nevydali žádné oficiální prohlášení, protože se potřebujeme dohodnout se všemi promotéry koncertů na jejich zrušení. Na konci týdne vydáme prohlášení pro veřejnost,“ uvedl pro deník Právo Kotek.

Příběh českého hitu: Vladimír Mišík - Variace na renesanční téma

Vladimír Mišík založil svou první kapelu Uragán ještě na učilišti. Následně působil ve formacích Komety, Fontána, New Force či The Special Blue Effect, později jen Blue Effect, kterou založil s Radimem Hladíkem. Zpíval také ve Flamengu, Formaci Nova a příležitostně koncertoval s Vladimírem Mertou a Janem Hrubým ve folkrockové skupině Čundrground.

Od roku 1985 působil v sestavě Etc. „Stále funguje skvěle, a to i s různými obměnami na muzikantských postech. Vždycky si to našlo svůj tvar a myslím si, že kapela dodnes hraje excelentně,“ uvedl v rozhovoru pro iREPORT v roce 2019 Mišík.

V témže čase chystal své další sólové album, které vyšlo pod názvem Jednou tě potkám. Ten dostalo podle básně Václava Hraběte. Kromě souboru Blue Shadows na něm hostovali také Jaroslav Olin Nejezchleba, Norbi Kovács a Casey Driessen. Mišík za desku obdržel celkem šest sošek Anděla.

Text: Andrea Štipčáková, foto: archiv iREPORT,
Témata: Vladimír Mišík, Etc, Jednou tě potkám, Blue Effect, Radim Hladík

zavřít