LIVE: David Koller se zabydlel v Jazz Docku, vyprodal čtyři akustické koncerty

Vydáno 24.01.2018 | autor: Hana Bukáčková

David Koller tento týden obsadil pražský klub Jazz Dock, který se mu stal druhým domovem. Po čtyři večery tam nacházejí útočiště milovníci jeho hlasu a písniček.

LIVE: David Koller se zabydlel v Jazz Docku, vyprodal čtyři akustické koncerty LIVE: David Koller se zabydlel v Jazz Docku, vyprodal čtyři akustické koncerty

DAVID KOLLER
JAZZ DOCK, PRAHA
23. 1. 2018

Na podzim David Koller úspěšně odjel se svou kapelou šňůru akustických koncertů po divadelních sálech, která byla celá vyprodaná. Už před začátkem turné si posteskl, že ho mrzí, že v Praze mají jenom jeden koncert. Jeho přání bylo vyslyšeno, a to hned několikrát. Pro velký zájem Pražanů přidal po prosincové Hybernii koncerty v Jazz Docku, o které byl zájem takový, že se rovnou čtyři večery po sobě mrknutím oka vyprodaly.

David Koller potěšil před Vánoci pražské fanoušky akustickým koncertem

Koller si odskočil od příprav nové desky Lucie, na níž v poslední době pilně se spoluhráči pracují, a jenž by měla vyjít na podzim. Během koncertu, především v jeho závěrečné pasáži, zavzpomínal na Lucii aspoň nestárnoucími hity Černí andělé, Troubit na trumpety by se nám líbilo, Lovec, střelec, doktor & vědec, jinak dal prostor sólovým písním, které v podstatě už také zlidověly.

Kollerovy koncerty patří mezi špičku na naší scéně. Máte totiž jistotu, že odejdete spokojeni. Jsou zaměřeny na výkon a ne na zbytečné "tlachání". Když už dojde na slova, tak se týkají většinou politiky. Stejně tomu bylo i u úterního koncertu, kde Koller nezapomněl podráždit téma volby hlavu státu. V době koncertu totiž běžela na televizních obrazovkách ostře sledovaná debata prezidentských kandidátů. Na to konto uvedl poznámku, jestli někdo neví, jak dopadl duel s tím "kreténem" (rozuměj Milošem Zemanem). Oproti prosincové Hybernii byl jinak skoupější na slovo a během koncertu jako výplň mezi písněmi použil méně historek.

David Koller a jeho syn Adam (interview): Turné na sezení? Jednou při koncertě lidé skákali po sedačkách

Davidovi Kollerovi a jeho kapele ve složení Michal Pelant (kytara), Marek Minárik (baskytara), Jakub Zítko (klávesy), Adam Koller (bicí) a Vít Halška (perkuse) akustické vystoupení sluší a nenechá nikoho na pochybách, že se muzikant obklopil výjimečnými hudebníky. Akustické zpracování písní se příliš nelišilo od obvyklého rockového, ale bylo okořeněno speciálními aranžemi, které daly vyniknout jednotlivým pasážím. Hned úvodní Lehká byla zpestřena v závěru foukací harmonikou, na kterou zahrál Koller. Šrouby do hlavy prokládal jemným pískáním, Řetězy byly naopak dominantou kytarových sól. Ani tento koncert se v jednom nevymykal - Koller tradičně odložil kytaru a zasedl za bicí.

Jeden z nejrespektovanějších českých muzikantů potvrdil svoje kvality i akustickým setem, který trval bezmála dvě hodiny. Teď už se jen můžeme těšit, až vyrazí na letní festivaly a vydá se na velké halové turné v závěru letošního roku, kde představí se zbytkem sestavy Lucie dlouho zmiňované nové album EvoLucie.

Playlist: Lehká, Mám chuť lhát, Slunovrat, Aha, Řetězy, Lajka z I.P. Pavlova, Milá, Lovec, střelec, doktor & vědec, Žádný city, Tereza, Ty a já, Konec nočních toulek, Valy, Na mě zapomeň, Černí andělé, Gipsy love, Recidiva, Šrouby do hlavy, Chci zas v tobě spát, Nic není na stálo, Troubit na trumpety by se nám líbilo

Text: Hana Bukáčková, foto: Radim Hromádko
Témata: David Koller, Adam Koller, Michal Pelant, Lucie, Chci zas v tobě spát, Černí andělé

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít