LIVE: Kato a Rest pokřtili v Praze společnou desku A) TÝM

Vydáno 18.05.2024 | autor: iREPORT

Kato a Rest jsou na rapové scéně docela dlouho, pravda jeden o trochu delší dobu, ale oba jsou jedni z nejlepších v tom, co dělají. A tak spojili své síly a vydali společné album, které pokřtili v Lucerna Music Baru v Praze.

LIVE: Kato a Rest pokřtili v Praze společnou desku A) TÝM LIVE: Kato a Rest pokřtili v Praze společnou desku A) TÝM

A)TÝM
Praha, Lucerna Music Bar
14. 5. 2024

V úterý večer se konal křest nové desky Resta a Kata s názvem A) TÝM. V hip hopové scéně patří oba bezesporu k legendám a oba si vytvořili během let poctivou fanouškovskou základnu. Pro křest jejich společného počinu si vybrali Lucerna Music Bar, kde každý z nich během uplynulých let několikrát vyprodal sál. Název alba je odvozen od prvních písmen křestních jmen obou raperů (Kato i Rest jsou oba Adamové, pozn. red.)

Prago Union bavili v Plzni hudbou i vtípky

Na spojení Kata a Resta, a jejich labelů Ty Nikdy a Strojovna, se fanoušci těšili a určitě měli důvod. Mistři slova na jedné desce, nové beaty, ale pořád ten poctivý boombap a hlavně, oba mají stále co říct.

Přicházím na koncert před devátou hodinou večer, lidi postávají před klubem a fronta už je přes celou pasáž. Po mém vstupu dovnitř už Dj Friky rozhýbává boky lidí a pouští oldschool pecky, na kterých vyrostl snad každý, kdo miluje celou subkulturu spojenou s rapem, to vše propojené s originály hudebních klipů.

Čas ubíhá, světla zhasínají a po chvíli vidíme na pódiu dvě barové židličky, na kterých sedí Kato s Restem a s neuvěřitelnou lehkostí rapují počáteční skladbu A-Yeah!. Po úvodním intru se barové židle odloží a začíná show, na kterou jsme od obou interpretů zvyknutí.

Za gramofony stáli ostřílený Dj Ramel, který je dvorní Dj Prago Union a proslulého Dj Aka, který zastupuje label Ty Nikdy. Kato a Rest nám naservírovali jak nové věci z alba, tak i staré skladby z jejich vlastních projektů. Team A sázel sloky s jistotou, s jemu vlastní nezaměnitelnou flow a my se tak můžeme ponořit do mejdanu a užívat si jedinečný zážitek.

Každý z těchto raperů má svůj jedinečný styl, jedinečné charisma a poetický přednes. Tohle společné kombo funguje a zapadá do sebe jako kostičky od lega.

Playlist tvoří nejen nové skladby, ale i, jak už bylo zmíněno, starší proslulé tracky. Rest dává Balkónovku a slyšet rapovat ho můžeme sloky z Verbálního atentátu a v Pecka s Kurtem si na pódium přizve dalšího floutka, moderátora v rádiích a milovníka reggae, kamaráda Admirála Kolíbala.

Poté násleuje opět řada nových věcí. Kato v sobě nezapře básnický um, který tvoří takové rýmy, že není snadné je na první dobrou uchovat v hlavě, a Rest, to je energie sama. Jeho nekonečná flow a jeho charismarozhoupávají osazenstvo music baru.

Jsem ze staré školy, proto mě velmi potěšilo, že publikum nebylo složené pouze z třicátníků a čtyřicátníků, ale i z mladých fanoušků a fanynek, kteří znali snad každé slovo.  Team A nejde s trendy, jak v tracku Mimo závod rapuje Kato, ale nové a o generace mladší posluchače má. Tahle skladba stojí za zmínku, naprosto odzbrojující rychlé rapové tempo, které zapadalo do rytmu, energie a dokonale zvládnutá technika zrozená z freestylu, kterou předvedl Rest. Tahle dvojka, A tým, nepotřebují závodit, ale rozhodně nejsou mimo závod, naopak se blíží k cíli.

Text: Julie Fric Krauskopfová, foto: archiv
Témata: A)TÝM, Kato, Rest, Lucerna Music Bar, křest alba

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít