LIVE: Klubová noc v Akropoli ukázala talenty: vystoupili Maella, Emozpěv a VyjakoMy

Vydáno 24.06.2016 | autor: Hana Bukáčková

Ve čtvrtek se na třinácti místech po celé Praze konala klubová noc, která měla navnadit návštěvníky na nadcházející pražský festivalový víkend v rámci United Islands. Klubová noc se nese ve znamení alternativní hudby a relativně neznámých jmen na scéně. Zavítali jsme do Paláce Akropolis, kde během večera postupně vystoupili Maella, Emozpěv a VyjakoMy.

LIVE: Klubová noc v Akropoli ukázala talenty: vystoupili Maella, Emozpěv a VyjakoMy Maella má talentu na rozdávání. Foto: Lucie Levá


KLUBOVÁ NOC
PALÁC AKROPOLIS, PRAHA
23. 5. 2016

Talentovaná Maella, která nedávno vydala své debutové EP, měla nelehký úkol odstartovat celý program. I přes bezplatný vstup dorazilo návštěvníků poskromnu, což bylo škoda nejen pro pořadatele, ale i pro samotné učinkující. Možná to bylo dáno tím, že venku panovalo tropické vedro a lidé tak trávili večer u vody, nebo se občerstvovali na letních zahrádkách.

Festival United Islands Of Prague proběhne i v pivovaru Staropramen

MAELLA VYPRÁVĚLA O INSPIRACI

Maella se nicméně svého úkolu zhostila na výbornou, jako kdyby hrála pro plný klub. Vystoupení mělo intimní atmosféru, kterou umocňoval podmanivý hlas interpretky. Ta si přizvala na pódium kytaristu Dalibora Hrubeše, baskytaristu Martina Drahoňovského a vokalistu Janu Burášovou. Mezi jednotlivými písněmi toho moc nenamluvila, spíše zmínila, čím se inspirovala během jejich tvoření: např. It Is Coming vznikla na dovolené Chorvatsku, když potkala fotografa, který hledal inspiraci, Sick Love je o tom, jak někoho moc chcete a toužíte po něm, naopak Invisible Truth pojednává o tom, jaké by to bylo, kdyby se muž změnil v ženu. Všichni byli okouzleni jejím příjemným hudebním a osobním projevem. Vyzařovalo z ní tajemno, ale i jistota a pokora. Poslední Sometimes završila svoje perfektní vystoupení, které evokovalo spoustu emocí.

EMOZPĚV HRÁLI "OD SRDÍČKA"

Po ní nastoupilo seskupení Emozpěv, které tvoří baskytarista od Maelly Martin Drahoňovský a zpěvák Ondřej Vratislav Vyšehradský. Společně hrají výhradně české kousky. Podle názvu by si člověk myslel, že jejich hudba spadá do kolonky emo, ale opak je pravdou: věnují se folkové a alternativní hudbě. Emo mají v názvu prý proto, že chtějí, aby se hudba vrátila tam, kam má, a šla od srdíčka. Zahráli věci jak ze své debutové desky, tak i z té připravované, která vyjde v září. Pokřtí ji 19.října v Café V lese.

Zpěvákovi Ondřejovi se neustále rozlaďovala kytara, kterou musel snad po každé písni znovu ladit. Mezitím bavil publikum svým rádoby pozerským (inteligentním) humorem kytarista Martin. Během vystoupení nezapomněli pozdravit svého jediného skalního fanouška, který tam nesměl chybět. Jejich set byl procítěný především z Ondřejovy strany. Při vybrnkávání posledních tónů písně Hebké bolesti se nenápadně vytratili z pódia, aby se pak vrátili pro zasloužený potlesk.

VYJAKOMY NABÍDLI I VIZUALIZACI

Večer završilo seskupení VyjakoMy hrající český indie pop. Formace čítající čtyři členy pochází se severních Čech. Tímto místem se nechávají inspirovat i ve své tvorbě, zpívali například o rodném českolipském nádraží, kdy během songu přečetl kytarista úryvek z knihy.

vložte odkaz, text nemažte

Při poslední písni došlo i na bubeníka, který se chopil mikrofonu. Vystoupení bylo doprovázeno i po vizuální stránce, promítaly se černobílé motivy, které se objevují a dominují na jejich posledním albu ONI a ilustrují důležité momenty k příběhům z jejich písní.

text: Hana Bukáčková, foto: Lucie Levá / musicserver.cz

Témata: United Islands Of Prague, Klubová noc, Praha, Maella, EmoZpěv, VyjakoMy, festivaly

3,00

čtenáři

hlasuj
zavřít