LIVE: Na United Islands pohladili Teepee po duši, Circus Problem hráli pro šílence a Brodka nudila

Vydáno 27.06.2016 | autor: Hana Bukáčková

Poslední festivalový den již 13. ročníku United Islands přinesl mnoho milých překvapení, ať už šlo o české umělce nebo ty zahraniční. Počasí vyšlo znamenitě, a proto jsme vyrazili do pražských ulic nechat se okouzlit tímto vzkvétajícím multižánrovým festivalem i v neděli. 

LIVE: Na United Islands pohladili Teepee po duši, Circus Problem hráli pro šílence a Brodka nudila Polská zpěvačka Brodka očekávání nenaplnila. Foto: Kamush Ostružinová


UNITED ISLANDS OF PRAGUE
PRAHA
26. 6. 2016

Na Wave stage na Střeleckém ostrově to nejprve rozjela rakouská partička San Fran Disco, jednalo se o řízný elektro pop. Předvedli kousky ze své loňské debutové desky. Uprostřed koncertu rozdávali svoje cedéčka těm, kteří se nebáli přijít tancovat k nim před stage. Na konci požádali lidi, aby přišli blíž, protože by si s nimi rádi udělali selfíčko, a popřáli všem hezký festival.

United Islands navštívilo v Praze padesát tisíc lidí, v neděli hráli Adrian T. Bell, Vltava nebo Brodka

Na Janáčkově nábřeží jsme mohli zhlédnout pouliční improvizovanou show kapely Circus Problem, která to rozjela před Tullamore Dew autobusem. Zahráli mix world music s prvky balkánské dechovky, roztancovali přítomné a neváhali říci, aby si lidé přišli blíže pro cédečka, polibky, podpisy či telefonní čísla. Píseň Blázni prý složili proto, že zjistili, že na ně chodí podobní šílenci jako oni, chtěli jim tedy vzdát hold. Kuba Málek hrající na tubu se neváhal vydat mezi lidi s přilepenou stovkou na čele s tím, aby mu do tuby házeli penízky.

POHLAZENÍ PO DUŠI JMÉNEM TEEPEE

Na Kampě překvapila a pohladila na duši česká dvojka z Plzně, která si říká Teepee a nedávno vydala svůj debut. Dvoučlennou formaci tvoří talentovaný písničkář Míra Patočka a kytaristka Tééra Lavičková, jejich styl je na pomezí indie popu/folku. Například skladba Forest pojednává o tom, jaké to je, když se ztratíte. Jejich vystoupení bylo působivé a křehké. Přídavek vynutil sympatický starší cyklista, který vybičoval publikum, aby zvýšilo intenzitu svých proseb o další kousek.

vložte odkaz, text nemažte

Pod projektem Adrian T. Bell se skrývá zpěvák skupiny The Prostitutes. Koncert laděný do folku, country i blues s prvky popu se odehrál na hlavní scéně v Kinského zahradě. Lidé se pohupovali do tónů jednotlivých písní bohužel převážně monotónního charakteru.

OSPALÁ BRODKA

Poté vystoupila polská zpěvačka Brodka, která patří letos k největším hvězdám velkých evropských festivalů, včetně blížících se Colours Of Ostrava. Přijela se svým bandem, všichni členové byli oděni do bílé barvy. Její tvorba ale působila místy nudně a nezáživně, je hodně alternativní s prvky gotiky.

V sobotu na United Islands Of Prague vystoupili Emma Smetana nebo Carpet Cabinet. Program narušila bouřka

Zato na Žofíně to bravurně rozjel houslista Filip Kottek s DJ Akvamenem. Jednalo se o zajímavé propojení klasické hudby s prvky moderní hudby. Bylo to svižné, nápadité a člověk se ani na vteřinu nenudil, protože byl natěšený, co bude dál. Po koncertě se vyplatilo ještě zůstat v žofínském parku, protože to tam nečekaně na kytaru na "lavičce" rozjeli Martin Písařík a spol. s houslistou Filipem Kottkem. Došlo na klasické táborovky.

United Islands Of Prague působí jako rodinný festival, čistý, bez pohozených odpadků a i když je zadarmo, chodí na něj hlavně lidé s hlubším zájmem o hudbu. Letošní ročník vyšel na jedničku, přišel s novými, méně známými jmény všelijakých žánrů world music a nám nezbývá nic jiného než se těšit na ten další, již v pořadí čtrnáctý, který se uskuteční od 22. do 25. června 2017.

text: Hana Bukáčková, foto: Kamush Ostružinová

Témata: United Islands Of Prague, Adrian T. Bell, The Prostitutes, Teepee, Brodka, Circus Problem

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít