TOP 7 videoklipů týdne: Jelen si létá V oblacích, Adonxs zpívá o chladném létě a Maella šokuje návštěvníky čínské restaurace

Vydáno 25.10.2022 | autor: Andrea Štipčáková

S novými klipy přichází z tuzemských interpretů Jelen, Marcell i Maella, která má české kořeny, ale žije v Anglii. Netradiční spojení se nabízí v songu Předdefinuj, do kterého se zapojili DJ Wich, Žofie Dares i Ego. Ze slovenských umělců se přidává s novinkou Adonxs. Shakira se vyzpívává z nešťastného vztahu s fotbalistou Gerardem Piquem.

TOP 7 videoklipů týdne: Jelen si létá V oblacích, Adonxs zpívá o chladném létě a Maella šokuje návštěvníky čínské restaurace TOP 7 videoklipů týdne: Jelen si létá V oblacích, Adonxs zpívá o chladném létě a Maella šokuje návštěvníky čínské restaurace

Jelen vydávají singl V oblacích

Kapela Jelen má za sebou úspěšný rok. Jako odměnu za skvělou koncertní sezónu fanouškům posílá videoklip k písni V oblacích, kterou si s ní sborově na vystoupeních zpívali. „Úplně upřímně musím říct, že se nám na první pokus video k písni V oblacích natočit nepodařilo. Někdy se to stane. Snažili jsme se děj videa poskládat z mikropříběhů z městského prostředí. Ty ovšem do sebe nezapadly a s náladou písně se prostě nepotkaly. Proto jsme na druhý pokus oslovili režiséra Františka Effenbergra, který s námi točil jedno z prvních videí. K písni Magdaléna. A udělali jsme dobře. František natočil „obrázky", které podle nás přesně vystihují náladu písničky,“ okomentoval Jindra Polák.

Příběh českého hitu: Jelen - Klidná jako voda

Maella šokuje návštěvníky čínské restaurace

Zpěvačka Maella má české kořeny, v současné době však žije převážně v Anglii. Upozornit se na sebe snaží singlem Tudu Tudu Tu, který je o momentu, kdy se v člověku probudí myšlenka „něco mi říká, že už k sobě nepatříme“ a rozhodne se být sám. Skladba je symbolem úlevy, kterou zpěvačka pociťovala v období života poznamenaného těžkými rozchody, nenaplněnými románky i klaustrofobickou atmosférou lockdownu.

Obraz dal singlu režisér Ruy Okamura. „Video prošlo pěti různými verzemi a přepisováním scénáře kvůli různým omezením. Finální podoba je inspirována mým dětstvím, kdy jsme já a můj přítel jako děti trávili spoustu času v čínské restauraci jeho rodičů. Stejně jako Maella míchá hudební vlivy ve svůj vlastní žánr, rozhodli jsme se v klipu pracovat s různými motivy. A tak jsme Maellu ztvárnili v asijském prostředí, kde byste ji nečekali, oblečenou do outfitů se západními prvky a udělali z ní doslova outsidera,“ popisuje.

Adonxs o emocionálně chladném létě

O vztazích pojednává i novinka Adonxse. Skladba Cold Summer pojednává o jeho po milostné stránce nejchladnějším létě. Emocionální píseň doprovází tklivý videoklip, v němž hudebník hraje na klavír, zatímco se mu na těle začínají objevovat tetování.

Shakira vyvolala šílenství

Shakira představuje singl Monotonía, na kterém se podílel i oceňovaný zpěvák a skladatel Ozuna. Videoklip se natáčel ve Španělsku ve městě Manresa. Jakmile se tamní fanoušci o tom, že mají „doma“ takovou hvězdu, dozvěděli, nenechali, s nadsázkou řečeno, odejít Shakiru samotnou ani na záchod. Vizuál vznikl pod vedením Jaumeho de la Iguany.

Louis Tomlinson láká novým singlem na turné

S písní Out Of My System se v uplynulých dnech pochlubil Louis Tomlinson. Láká jí na nové album, které přijede představit v rámci světového turné Faith In The Future také do Prahy. Koncert se uskuteční konkrétně 19. října 2023 v O2 areně.

LIVE: Technické problémy i hroutící se fanynky. Miláček dívek Louis Tomlinson dorazil do Prahy

Marcell ladí podzimní notu jablkem a skořicí 

Marcell se objevil před nedávnem jako předskokan koncertů Mirai i Bena Cristovao v O2 areně. Dostal tak pořádný prostor upozornit na svoji tvorbu před vydáním své debutové desky Hovory domů. Ta vyjde 18. listopadu, teď Marcell zveřejnil videoklip prvního singlu, který dostal správně podzimní název Jablko/Skořice. Natáčelo se na zámecké louce Hrádku u Nechanic.

Žánrový mišmaš v podání Dje Wiche, Žofie Dares i Ega

Tuzemské osobnosti z různých hudebních žánrů spojily síly ve videoklipu ke skladbě Předefinuj. Vážná hudba, rap a pop tady tvoří celek díky Egovi, Alberovi Černém, Zofie Dares, Terezii Kovalové a DJi Wichovi. Tenhle song si na kanále YouTube nepřipisuje žádný ze zmíněných umělců, ale komerční značka, která to celé zaplatila. Originální videoklip, postavený na lokaci a její promysleném zpracování divákovi, připravil talentovaný Jan Strach. 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Beáta Máthé (Maella)
Témata: Jelen, Maella, Adonxs, Louis Tomlinson, Shakira, Albert Černý, DJ Wich, Zofie Dares, Ego, Marcell

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít