TOP 6 videoklipů týdne: Petr Janda, Nebe nebo Sebastian zpívají o návratu k přírodě, Slza chce být o samotě

Vydáno 23.06.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Čeští hudebníci opět spojili své síly a po téměř roce nahráli další společnou skladbu. Pod záštitou projektu Allstars televize Óčko si v songu Stromy zazpívali o návratu k hudebním kořenům. Slza představila novinku Sobě blíž, v níž Petr Lexa vzpomíná na období, kdy potřeboval být o samotě, a Like-It fanouškům posílají pozitivní singl Křídla. Jan Bendig vzpomíná na nepovedený vztah, emozpěv reflektuje generaci mileniálů a Krajina Ró představuje debut. 

TOP 6 videoklipů týdne: Petr Janda, Nebe nebo Sebastian zpívají o návratu k přírodě, Slza chce být o samotě TOP 6 videoklipů týdne: Petr Janda, Nebe nebo Sebastian zpívají o návratu k přírodě, Slza chce být o samotě


Čeští zpěváci o návratu k hudebním kořenům

Čeští hudebníci se po písních Cizí zeď a Protože to nevzdám opět spojili. V písni Stromy, kterou napsala kapela Nebe, zaštítěnou televizí Óčko, zpívají o tom, jak moc se vlivem moderních technologií vzdalujeme přírodě.

TOP 6 videoklipů týdne: Klára Vytisková zpívá s Albertem Černým o lásce a Marpa štve neopravená D1

Kromě zmíněné skupiny se na vzniku nahrávky podíleli také Petr Janda, Sebastian, Milan Peroutka, Kuba Ryba, Voxel, Pepa Bolan z Mandrage, Anna Julie Slováčková, Marek Lambora nebo Vojta D.

Petr Lexa zpívá o samotě

Slza letos nelení. Po dvou měsících od vydání nového alba a klipu k písni Žár přichází s novým videem. Vizuální podoby se tentokrát dočkala skladba Sobě blíž, o které zpěvák Petr Lexa mluví jako o jedné z nejtemnějších písní, které kdy napsal.

ROZHOVOR | Slza: V cizině jsme poznali úplně nový přístup k hudbě

„V textu vyprávím o samotě, ze které mám od malička strach. Vzpomněl jsem si na jedno období oslav Nového roku, kdy se všichni scházeli, bavili se, popíjeli, ale já cítil, že potřebuji být na chvíli sám. Něco se ve mně pralo a věděl jsem, že se musím na nějakou dobu odloučit, být jen sám se sebou a utřídit si myšlenky,“ prozradil zpěvák, který nový videoklip zasadil do prostředí hudebního klubu.

Like-It přichází s pozitivním singlem Křídla

S novinkou se hlásí také Like-It, kteří do svého videoklipu k písni Křídla obsadili herce Štěpána Kozubu. Ten se v průběhu vizuálu promění z ušlápnutého mladíka v pořádného pařmena. Natáčení probíhalo na střeše klubu Roxy pod vedením režiséra Daniela Růžičky.

Emozpěv pokřtí už ve čtvrtek novou desku 

Klip k songu Sousto reflektuje generaci osamělých mileniálů, kteří zažívají pocity osamělosti a návaly smutku i depresí. Život žijí přes displeje svých telefonů a často neví, jak si pomoct. Depresivní počin je z nového alba Spolu, které pokřtí emozpěv už tenhle čtvrtek v Café V lese.

Tajemná skupina Krajina Ró představuje první singl

Krajina Ró natočila jednozáběrový klip ke skladbě Ječmen a pšenice v polích u Slaného. Kamery se ujal Jan Břenek. Jejich první album vznikalo pod dohledem zvukového mistra Ondřeje Ježka a pod názvem Hotel Blázen vyjde ke konci roku 2020.

Honza Bendig a slovenský rapper FRANTO ve společném klipu

Text songu MIA MIA odráží vztah, který se dostal časem do slepé uličky. Muž svoji vyvolenou sice miluje, ale být s ní nemůže. Příběh videa reflektuje jeden z minulých vztahů, kterým Jan Bendig prošel. 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: archiv interpretů, TV Óčko

Témata: Petr Janda, Sebastian, Milan Peroutka, Anna Julie Slováčková, Kuba Ryba, Pepa Bolan, Petra Janů, Voxel, Vojta D, Jakub Děkan, Slza, Like-It, Krajina Ró, emozpěv, Jan Bendig

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít