LIVE: Mariánské léto: Pilarka ševelila, Barbora Poláková i Marek Ztracený jsou stále nafrnění

Vydáno 28.08.2016 | autor: redakce

Mariánské léto je překvapivě malý festival na okraji Brna, to ale neznamená, že bychom se na něm nesetkali se zvučnými jmény české hudební scény. Dorazili Wohnout, Eva Pilarová, Mydy Rabycad nebo Zrní.

LIVE: Mariánské léto: Pilarka ševelila, Barbora Poláková i Marek Ztracený jsou stále nafrnění Barbora Poláková nebyla na Mariánském létu jediná Nafrněná. Foto: Alena Petříková


MARIÁNSKÉ LÉTO
MARIÁNSKÉ ÚDOLÍ, BRNO
27. 8. 2016

Poslední prázdninový víkend v Brně otevřeli Mydy Rabycad. Ti jsou letos spojováni hlavně s Glastonbury, tedy s jedním z největších festivalů na světě. Není divu, že se této partě podařilo dostat na tak velký festival. Umí velmi dobře zaujmout a strhnout celý dav k tanci. Jejich hudba je více než chytlavá a krásná Žofka v popředí této kapely tomu svým hlasem dodává třešničku na dortu.

FOTOREPORT: Není léto jako léto, Mariánské je jen jedno. Letos s Annou K., ATMO music nebo Wohnout

Na stejné vlně energie pokračoval Marek Ztracený. Šil sebou na pódiu skoro stejně jako chvíli před ním Žofie. Párkrát ale energický příliv romantických vln narušilo vazbení mikrofonů, což bylo sice nepříjemné, ale nikoho to nepřimělo odejít, protože jinak Markovi nebylo co vytknout. Koncem koncertu dokonce předběhl čas a zahrál část písničky nadcházející Barbory Polákové, Nafrněná. Na Báru si ale diváci museli ještě chvíli počkat, protože před ní vystoupili Stromboli v čele s Bárou Basikovou. Toto uskupení velmi dobře ovládá své řemeslo, ale na festival se moc nehodí. Rozvernou náladu všech přítomných uzemnili svými předlouhými pěveckými a instrumentálními sóly, která by ale v mnohem menším zastoupení vyzněla velmi dobře.

PILAROVÁ PŘIŠLA S WOHNOUTY

Pak už se na řadu dostala slíbená Barbora Poláková. Většina návštěvníků sice celou dobu čekala především na již zmíněný hit Nafrněná, ale na ten se dostalo až na konci koncertu. Před tím předvedla další písně ze své tvorby, které si posluchače pravděpodobně nezískají hned na první poslech, ale až při hlubším prozkoumání, což Barboru odlišuje od většiny našich současných zpěvaček. 

vložte odkaz, text nemažte

Eva Pilarová přijela podpořit Wohnouty a oživila tak jejich set. Zahráli spolu tři písně, jednu od Wohnoutů a zbylé dvě její. I přesto, že byla jen jejich hostem, zvolila do repertoáru takové skladby, aby se chytli i ti, kteří při vrcholu její kariéry ještě nebyli ani na světě. Potvrdilo se, že Olivera Twista zná opravdu každý. Mimo toto zpestření bylo připraveno ještě jedno. Při přídavku se nad fanoušky objevily aquazorbingové koule, kterým se nejednou podařilo narazit do kamer zajišťujících přenos z podia na obrazovku.

O zakončení sobotního dne se postarala kapela Zrní. Obklopující tma jim dodala na intimnosti, a tak se za jejich doprovodu mohl každý probrodit svou vlastní vnitřní tmou, užít si přenos do jiných sfér a třeba si i zatančit tak nekonvenčně jako zpěvák Jan Unger.

text: Anna Hejkalová, foto: Alena Petříková

Témata: Mariánské léto, Brabora Poláková, Wohnout, Marek Ztracený, Eva Pilarová, Stromboli, Zrní

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít