LIVE: Mighty Sounds - Čápův dvůr v Táboře opanovali Royal Republic, Anti-Flag nebo The Rumjacks

Vydáno 16.07.2018 | autor: Dominik Pavliš

Již tradičně patří jeden červencový víkend festivalu Mighty Sounds, konanému na táborském letišti Čápův dvůr. Pro mnohé se jedná o vrchol festivalové sezóny, a tudíž ani letos nemohla akce určená pro vyznavače ska, punku, rocku, reggae a příbuzných žánrů chybět ve zcela jistě nabitých diářích. Ujít si ji nenechalo dvanáct tisíc fanoušků. Kromě skvělé hudby pro ně byl připraven i Jameson Black Barrel Bar v sudu. 

LIVE: Mighty Sounds - Čápův dvůr v Táboře opanovali Royal Republic, Anti-Flag nebo The Rumjacks LIVE: Mighty Sounds - Čápův dvůr v Táboře opanovali Royal Republic, Anti-Flag nebo The Rumjacks


MIGHTY SOUNDS
ČÁPŮV DVŮR, TÁBOR
13. - 15. 7. 2018

Z pátečních headlinerů zazářili jamajští Inner Circle, kteří samozřejmě nevynechali své největší hity jako Sweat (A La La Long) či Bad Boys. V rámci žánru reggae nabídli jedno z nejlepších vystoupení celého festivalu. Kolem jedné hodiny ráno se strhl divoký večírek v režii Mad Sin, kteří se svým výborným psychobilly nenechali nikoho klidného. Pro vyznavače tvrdých žánrů byl jistě vrcholem večera koncert Iron Reagan. Originální mix thrash metalu, hardcoru i punku nadchl i "nezasvěcené" návštěvníky. V line-upu se dalo narazit také na hip hop, který v divadelním stanu rozbalil Kapitán Demo se svou egoisticky zábavnou show.

První den Mighty Sounds: V Táboře to rozbalili Zebrahead, Fast Food Orchestra nebo Queens Of Everything

DRUHÝ DEN VE ZNAMENÍ THE RUMJACKS A ROYAL REPUBLIC

Druhý den na hlavní scéně kralovali především The Rumjacks, kteří jsou českému publiku dobře známí. Dvakrát po sobě vyprodali pražské Rock Café a na Mighty Sounds se cítili jako doma. Pod pódiem měli slušnou základnu fanoušků, kteří si užívali každý moment jejich setu. O nejstylovější show se postarali Royal Republic – čtveřice showmanů v glitrovaných sáčkách je známá svými energickými vystoupeními, což dokázala i v sobotu večer. Co se týče zvuku, jednalo se o jeden z nejlépe nazvučených koncertů festivalu, což přidalo show na dynamice.

Sobotní program lehce po půlnoci zakončil na hlavní stage Dub FX. Tento originální melbournský rodák pracuje se svým hlasem, který nahrává do různých smyček. Skvělý zážitek. 

 

ANTI-FLAG POTŘETÍ

Ve finální den byla již v areálu cítit značná únava z koncertně náročných předcházejících dnů a nocí, což se projevilo úbytkem velké části fanoušků. Někteří se již rozhodli odebrat zpět do svých domovin. Přišli tím ale o skvělé Kanaďany Cancer Bats, kteří, bohužel, v Monster stanu trochu doplatili na zvuk, nicméně na celkový dojem to nemělo značný vliv. Věrní fanoušci newyorského hardcoru ocenili koncert Sick Of It All, kteří rozhodně nazklamali. Show nabitá od začátku do konce bez zbytečné omáčky okolo a hlasitost vytavená na maximum. Anti-Flag si střihli na Mighty Sounds historicky třetí koncert. Byla to poctivá punkrocková show, kterou si z posledních sil užila drtivá většina Mighty people.

Po vzoru minulého ročníku se opět objevila příjemná, do obývákového stylu laděná Black Coffee Stage, na které akusticky hrály buď samostatně pozvané kapely, nebo ty, které ten den čekal ještě "regulérní" koncert na větších scénách. Vypíchněme například set Travise O’Neilla, nynějšího zpěváka Pipes And Pints, či soulové taneční trio Blastersex. 

Druhý den to na Mighty Sounds v Táboře rozbalili The Rumjacks nebo Rude Pride

Pozadu nezůstával ani Jameson Black Barrel Bar v sudu, který krom drinků nabízel také plno zajímavých a spontánních koncertů. Ty většinou končily v pozdních ranních hodinách. O zábavu a dobré pití zde nebyla nouze.

 

Za vyzdvižení stojí také doprovodný program. Spousta festivalů by se právě od Mighty Sounds mohla učit. Kdo byl již znaven koncerty, mohl zhlédnout například divadelní představení 20 000 židů pod mořem: MIGHTY FM JEW 1, skvělé Underground Comedy, Mighty Fashion Show nebo se zúčastnit diskuze s organizátory.

text: Dominik Pavliš, foto: Klára Mariňáková

Témata: Mighty Sounds, Anti-Flag, The Rumjacks, Royal Republic, Dub FX

4,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít