LIVE: Monkey Business vyprodali třikrát po sobě LMB, uctili Radima Hladíka a zpívali s Danem Bártou

Vydáno 09.12.2016 | autor: Hana Bukáčková

Populární funky parta Monkey Business obsadila na tři dny pražský Lucerna Music Bar. Každý večer byl speciální a ojedinělý svými hosty. V ten poslední si s nimi zazpíval Dan Bárta

LIVE: Monkey Business vyprodali třikrát po sobě LMB, uctili Radima Hladíka a zpívali s Danem Bártou Monkey Business vyprodali třikrát po sobě LMB, uctili Radima Hladíka a zpívali s Danem Bártou. Foto: Veronika Matějková


MONKEY BUSINESS

LUCERNA MUSIC BAR, PRAHA
8. 12. 2016

Málokterá česká kapela se může pochlubit tím, že je na ni pořád plno, k tomu je zárukou kvalitní muziky a vždy překvapí vymýšlením nových vychytávek, ať už se jedná o extravagantní kostýmy či hosty. Každý večer je jiný a nikdy se tahle parta neomrzí. O kom je řeč? No přece o Monkey Business, kapele složené z výborných hudebních individualit.

Monkey Business ve Žlutých lázních: Polonahý Matěj Ruppert si zaplaval, zpívaly Tonya Graves i Tereza Černochová

Letošní koncertní série nesla podtitul Ten kravál musí skončit v deset!!! Přesně v deset tak přišli na pódium dva příslušníci veřejné bezpečnosti, kteří se po krátké promluvě změnili v breakdancové tanečníky. Škoda jen, že jejich umění viděli jen šťastlivci v prvních řadách nebo na VIP balkónech.

Monkey Business nešetřili energií ani třetí večer po sobě. Matěj Ruppert s Terezou Černochovou byli nezkrotnými živly, Ruppert se tradičně postupně odhaloval a předvedl svoje speciální trenky s názvem klubu, samozřejmě si nezapomněl ani zaplavat nad hlavami fanoušků. Laserová projekce rozzářila už tak výrazné svítivé kostýmy, které známe již z letních festivalů.

Krom osvědčených hitovek ze všech dosavadních alb překvapili hostem Danem Bártou, který si s nimi vystřihl song z reportoáru J.A.R. Na přídavek přišla trochu jiná sestava v jiných kostýmech, až člověk chvílemi tápal, zda to jsou Monkey Business, či se pod kapucemi ukrývá někdo jiný - ale zůstávala otázka kdo. Nakonec nám tuto hádanku Matěj pomohl rozlousknout, když poodhalil, že se jedná o jejich zvukové či pódiové techniky. Přesto lze říct, že se povedl dokonalý klam - od kapely byli totiž k nepoznání. 

AUDIO: Monkey Business si k mikrofonu pozvali Martu Kubišovou

Vrchol přišel v posledních dvou přídavcích. Na pódiu se v nezvyklém úboru s indiánskou čelenkou objevil Dan Bárta a dal si s nimi kultovního Slim Jima od Sexy Dancers a závěrečnou Piece Of My Life. Tu ozvláštnili tím, že v mezihře uctili památku nedávno zesnulého Radima Hladíka sólem jednoho partu kultovního Blue Effectu. Byl to silný emotivní zážitek, až z toho šel mráz po zádech. Krásná tečka za vydařeným večerem.

text: Hana Bukáčková, foto: Veronika Matějková

Témata: Monkey Business, Matěj Ruppert, Tereza Černochová, funky, koncerty

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít