LIVE: Smrtislav představil v Chapeau Rouge novinky z chystané desky

Vydáno 14.10.2017 | autor: redakce

Pátek třináctého zapůsobil i na koncert v Chapeau Rouge, naštěstí pouze ve smyslu změny předkapely. Samotný Smrtislav představil nové skladby a rozloučil se s některými starými. A ačkoli měl na sobě Tuzex kromě saka nezvykle bílou košili, jako by se ho jeho vlastní fanoušci trochu báli.

LIVE: Smrtislav představil v Chapeau Rouge novinky z chystané desky LIVE: Smrtislav představil v Chapeau Rouge novinky z chystané desky


SMRTISLAV

CHAPEAU ROUGE, PRAHA
13. 10. 2017


Páteční večer měla zahájit kapela Rituály, která ale z vážných osobních důvodů nemohla vystoupit. Místo nich se role předkapely ujala zbrusu nová formace Trojky. Projekt zpěvačky Veroniky Kratochvílové z bývalých Lus3 a baskytaristy Aleše Zenkla ze Space Junkie si tímto vyzkoušel svou electro-popovou premiéru. Jejich česko-anglický set obsahoval sedm písniček, které skoro celé zpěvačka v šatech s bílým límečkem holčičkovsky proseděla za mikrofonem. Diváci po jejím vzoru posedávali na barových židlích a až s příchodem Smrtislava si troufli postavit se, byť zprvu do bezpečné vzdálenosti několika metrů od pódia.

Smrtislav interview: Radbuza fest bude nejspíš poslední možnost slyšet některý písničky živěSkupina okolo muzikanta Tuzexe odehrála až na jednu skladbu celé své debutové album Notorickej samotář, které vydala loni díky přispění svých fanoušků na crowdfundingovém portálu. Kapela dopředu ohlásila, že některé písničky zazní na nějakou dobu naposled, aby na dalších koncertech dostala prostor i nová tvorba. Proto když začaly tóny málo hrané Terapie tmou, která vyšla už na EP před dvěma roky, byla to pro kapelu zkouška, zda si skladbu ještě pamatují.

LIVE: Holden a Smrtislav společně zaplnili Café v lese, vrcholné výkony ale nepředvedli

Plakát na dveřích Chapeau Rouge pak lákal na křest klipu, který "proběhl" pouze v tom smyslu, že před skladbou Kondolence oznámil Tuzex, že "v pondělí bude klip". Ti, kteří se těšili na premiéru videa z dílny Monokl Jordana Haje a Givinara Kříže, se proto musejí ještě pár dní spokojit se srpnovým teaserem.Prostor dostaly i dva covery - Milujem se čím dál víc od Petra Kotvalda, která se vyskytla i na albu, a novější předělávka Žiletky od Psích vojáků, která měla svou živou premiéru o dva dny dříve na plzeňském koncertě. Kromě písniček z Notorického samotáře zazněly i čtyři nové skladby. Ta s názvem Kanibal byla prezentována jako "písnička pro vegany, vitariány a všechny tyhle skvělý lidičky" a svým názvem trefně vystihovala páteční koncert. Publikum totiž po skladbách ochotně tleskalo, přesto jakoby mělo z kapely respekt."Pojďte blíž, náš kytarista nehryže, jen já ano," hecoval diváky Tuzex, načež jediná fanynka se s výkřikem "výborně" odvážila o něco blíž. První řada se zaplnila v podstatě až při přídavku. Přesto odehrál Smrtislav zdařilý koncert, doplněný typickými Tuzexovými extatickými pohyby během písní. Na další takovou příjemnou hodinu a čtvrt si budeme pravděpodobně muset počkat do roku 2018, tak snad se už příště nebudou diváci tak bát.

Setlist: Otrávená večeře, Nekonečně dlouhý ráno, Skrytej talent, Zabí mě, Kondolence, Terapie tmou, 2 000 000 světelnejch let, Milujem se čím dál víc, Kanibal Kanibal, Notorickej samotář, Hrůza, Ani smrt nás nerozdělí, Ticho je blízko, V noci se mi zdálo, Lovkyně, přídavek: Žiletky, Sama doma

text: Andrea Černá, foto: Lucie Levá

Témata: Smrtislav, Chapeau Rouge, Notorickej samotář

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít