Smrtislav jako Notorickej samotář: křest debutového alba proběhne v Café V lese

Vydáno 27.05.2016 | autor: redakce

Smrtislav vydává svoje debutové album Notorickej samotář. Křest proběhne 1. června v Café V lese. V létě zahraje na několika tuzemských festivalech, čeká ho také putovní festival České hrady.cz.

Smrtislav jako Notorickej samotář: křest debutového alba proběhne v Café V lese Smrtislav na nedávném koncertě v Plzni. Foto: Jana Braunová

Smrtislav je na tuzemské scéně rozhodně zjevením. Přestože se u nás každý rok vylíhne hned několik nových uskupení, jeho rozhodně nepřehlédnete. Temná prezentace i hudba a texty, kterým dominuje nadsázka i humor, dávají dohromady hodně originální koktejl. Smrtislava tvoří Tvzex (Sunshine, Vanessa), Jakub Zachoval (Lus3), Michal "Toothpick" Mach (Airbags, City Lights) a Kryštof Mašek. V září loňského roku oslovil Smrtislav fanoušky k podpoře vydání alba prostřednictvím crowdfundingového projektu HitHit a právě i díky nim vyjde v květnu debutové album Notorickej samotář.

Smrtislav přivezli do Plzně chystanou desku Notorickej samotář. Došlo i na hit Petra Kotvalda

"Deska je pojmenovaná po skladbě, která je o tom, že jediná možnost, jak si užít krásnej den, je žít v noci. Tou dobou většinou moc lidí nežije, takže ideální příležitost pro všechny samotáře. Je to možná i tak trochu moje malá autobiografie," vysvětluje k názvu alba frontman Tvzex. Deska se nahrávala ve studiu Biotech u uznávaného producenta Ecsona Waldese (např. David Koller, Mandrage, Anna K).

ROCK DJ (15.): Tuzex z kapel Smrtislav a Vanessa

"U Ecsona jsme taky nahrávali v loňským roce EP, které nás i dodnes baví zvukem, takže jsme na to chtěli jednoduše navázat," dodává ke spolupráci Smrtislav. Doufá taky, že se jim podařilo natočit desku, která bude fajnovou alternativou toho, co se na naší duhovo-hudební scéně děje.

Notorickýho samotáře pokřtí Smrtislav 1. června v Café V lese, v roli hosta se představí dvojice Munroe. Vstupenky v předprodeji za 120 korun (SmsTicket, GoOut) na místě za 150 korun.

Aktuální koncerty Smrtislav 2016:
6. 5. Znojmo, Gogo 
11. 5. Brno, Melodka
20. 5. Sušice, Tradiční kloub
1. 6. Café V lese, Praha
8. - 9. 6. Mohelnice, Fingers Up festival
17. - 19. 6. Blatenský fest, Blatná
15. - 16. 7. Točník - Žebrák (České hrady.cz)
22. - 23. 7. Kunětická hora (České hrady.cz)
29. - 30. 7. Švihov (České hrady.cz)
5. - 6. 8. Rožmberk nad vltavou (České hrady.cz)
12. - 13. 8. Veveří (Moravské hrady.cz)
19. - 20. 8. Hradec nad Moravicí (Moravské hrady.cz)
26. - 27. 8. Bouzov (Moravské hrady.cz)
2. - 3. 8. Bezděz (České hrady.cz)

tz, jm, foto: Jana Braunová

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít