Hrady.cz se přesouvají na Kunětickou horu. Znovu zabouří Kabát

Vydáno 19.07.2016 | autor: redakce

Dvanáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady CZ se po zahájení na Točníku přesouvá 22. a 23. července na louky pod hradem Kunětická hora nedaleko Pardubic. Hlavní hvězdou festivalu je letos Kabát, který zde vystoupí v sobotu před půlnocí.

Hrady.cz se přesouvají na Kunětickou horu. Znovu zabouří Kabát Kabát na festivalu Hrady.cz na Točníku. Foto: Tomáš Jeřábek

V pátek se festivalový areál se dvěma pódii otevře v 16 hodin, první koncert vypukne již v půl šesté a fanoušci se mohou těšit na Mandrage, Monkey Business, Pražský výběr nebo Xindla X či Rytmuse a Vladimira 518 ve speciálním společném setu vytvořeném pouze pro festival Hrady CZ.

Hrady.cz začaly na Točníku: Velkolepou show obstaral Kabát, hráli i Rybičky 48 nebo Skyline

O sobotní hudební program se postarají například No Name, Divokej Bill či Mňága a Žďorp a další skupiny a interpreti. Během léta bude festival putovat vždy v pátek a sobotu po českých a moravských hradech Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz. Letos poprvé se také pod názvem Slovenské hrady zastaví a svou pouť ukončí 10. září na hradě Červený Kameň na Slovensku. Permanentky na festival lze ještě do dne před akcí zakoupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

vložte odkaz, text nemažte

HRADY SPOJUJÍ KULTURU S HISTORIÍ

První festivalový den budou moci návštěvníci na louce v podhradí Kunětické hory zhlédnout také koncerty kapel Gazdina roba či kapely Nebe. Chybět nebude také tradiční páteční karneval v maskách o ceny, vyhlášení nejlepších masek proběhne ve 21 hodin večer. V sobotu se areál festivalu Hrady CZ otevře již v půl jedenácté dopoledne a na dvou pódiích zde dále vystoupí například Visací zámek, Pipes and Pints či Skyline. Rocková kapela Kabát v čele s frontmanem Pepou Vojtkem sobotní program o půlnoci ukončí. Pro Kabáty je to historicky první letní "šňůra" s festivalem Hrady CZ.

SOUTĚŽ O VSTUPY NA LIBOVOLNOU ZASTÁVKU HRADY.CZ

"Díky hraní na festivalu Hrady CZ se nám podařilo spojit dohromady poznání, zábavu a práci. Na Hradech to navíc bude oslava - hudby samozřejmě. Všechny nás spojuje láska k muzice, tak ať se návštěvníci těší na pořádný nářez,“ říká Pepa Vojtek. A zpěvák No Name Igor Timko dodává: "Je to originální projekt, který spojuje kulturu s historií, a to je skvělá kombinace." Koncept festivalu je podle Xindla X praktický i pro návštěvníky. "Nebýt festivalu Hrady CZ, nikdy nepoznáme Kuňku, Točník, Bouzov, Hradec...," uzavírá zpěvák. 

VIDEO: Kabát představuje milionový klip. Jako Vikingové oslavují bájné Valkýry

Permanentky na festival Hrady CZ lze do dne před akcí zakoupit za sníženou cenu 750 korun v předprodejní síti Ticketstream. V nabídce jsou i speciální balíčky s ubytováním ve VIP Hradních kempech za aktuální cenu 950 korun. Lístky je možné zakoupit jako E-tickets i přes internet. Na místě budou permanentky k dostání za 850, resp. 1100 korun s ubytováním. V prodeji jsou i lístky na jednotlivé dny a pořadatelé poskytují slevy dětem do 6 a 10 let v doprovodu rodičů. Vstupenky na Slovenské hrady lze v předprodeji zakoupit za aktuální cenu 22 euro, na místě pak 25 euro a i zde vstupenka zahrnuje prohlídku hradu. Více informací na www.hradycz.cz, www.slovenske-hrady.sk a www.facebook.com/slovenskehrady.

Témata: Hrady.cz, Gazdina roba, Nebe, Pražský výběr, Mandrage, Xindl X, Rytmus & Vladimir 518, Monkey Business, Smrtislav, Mňága a Žďorp, Skyline, Vypsaná fixa, Desmod, Divokej Bill, Kabát, No Name, Poletíme, UDG, Rybičky 48, Visací zámek, Pipes and Pints

zavřít